شمانیوز

اختصاصی شمانیوز/

اپراتور اول در این دوره از نمایشگاه تلکام با رویکردی متفاوت از سایر شرکت کنندگان حاضر شد به طوری که این اپراتور از معدود شرکت‌هایی بود که رویکرد حامیانه خود را تحت عنوان تحقق رویای دیجیتال به این نمایشگاه آورد.

به گزارش شمانیوز، بیستمین نمایشگاه بین المللی تلکام، صنایع مخابرات و اطلاع رسانی تهران در حالی با تاخیر و سیاست های جدید برپا شد که در نهایت نمی توان به نتیجه و عملکرد آن نمره بیست داد.

این دوره از نمایشگاه بالاخره پس از کش و قوس های فراوان از 26 الی 29 آذر ماه 98 جاری برگزار شد.

قصه پرماجرای بیستمین نمایشگاه تلکام این بود که این دوره از نمایشگاه امسال برگزار نمی‌شود. حدس‌ها و گمانه‌هایی زیادی مبنی بر چرایی این عدم برپایی بیان شد.

اما بالاخره چندی پیش بیستمین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی موسوم به تلکام 2019 با تاخیردر تهران برگزار شد که البته مانند سال‌های پیش خوب و پر رونق نبود و به نظر می‌رسید اپراتورهای تلفن همراه و حتی سایر شرکت‌ها به شکل دستوری در این دوره از نمایشگاه تلکام شرکت کرده‌اند.

سالانه بیش از یکصد نمایشگاه تلکام و کنفرانس های جانبی آن در سراسر دنیا برگزار می شود و اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور که یک نهاد تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد است در سازماندهی برخی از آن ها همکاری می کند.

نمایشگاه های تلکام فرصت مناسبی برای معرفی ابتکارات و نوآوری های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها است.

برپایی نمایشگاه های تلکام در ایران به سبب استقبال نسل جوان و علاقه شدیدی که دانشجویان دانشگاه ها و فرهیختگان ما به آشنایی با پیشرفت های تکنولوژیکی دنیا دارند، قدمتی حداقل 20 ساله دارد.

اما نمایشگاه تلکام امسال آنطور که انتظار می رفت پیش نرفت. در این نمایشگاه خبر چندانی از رویکردهای حامیانه شرکت‌های حاضر در تلکام نبود و بیشتر شرکت‌ها فقط برای ارائه خدمات بی تو بی و عمل کردن به پلن‌های تجاری خود در این رویداد حضور یافتند.

این در حالی است که همراه اول از معدود شرکت‌هایی بود که رویکرد حامیانه خود را تحت عنوان تحقق رویای دیجیتال به این نمایشگاه آورد. تحقق رویای دیجیتال،‌ برنامه‌ای است که شرکت همراه اول قصد دارد در سند 5 ساله خود به آن دست یابد.

اپراتور اول با دو کانتر اختصاصی برای کسب و کارهای خود زیر نظر واحد کسب و کار دیجیتال در تلکام 98 حاضر شد. بر همین اساس این شرکت در بیستمین دوره نمایشگاه تلکام، پلتفرم‌های «سنجینه» و «آچاره» را در قالب کسب و کارهای دیجیتال معرفی کرد.

اما این تنها تفاوت حضور همراه اول در تلکام امسال نبود. این شرکت علاوه بر تشریح رویکردهای حمایتی از تولیدات داخلی، از نخستین پلتفرم API شبکه‌ای که توسط متخصصان این شرکت طراحی و پیاده‌سازی شده، رونمایی کرد.

سرمایه‌ انسانی خلاق و نوآور از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش ‌بنیان و کارآفرین است که به عنوان بزرگترین و باارزش‌ترین دارایی‌ کشور، باید مورد توجه قرار گیرد.

در این میان توجه به استارت آپ های نوپا و بهره گیری از تجارب دیگر جوامع در چارچوب منافع ملی می تواند موجبات رشد و تعالی اقتصاد در بهره گیری از این قابلیت ها را فراهم آورد.

استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی ایفا می‌کنند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت گردشگری، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است.

شرکت همراه اول توجه ویژه ای به کسب و کارهای نوین داشته بر همین اساس این شرکت 15 قرارداد و تفاهم‌نامه با تولیدکنندگان ایرانی به منظور حمایت از تولید ملی امضا کرده و همچنین چهارمین یلدای کارآفرینان استارتاپی نیز با حمایت ویژه همراه اول برگزار شد.

بر این اساس همراه اول تلاش کرد در راستای تحقق رویای دیجیتال با حمایت از کسب و کارهای نوین که استارت آپ ها جزو جدایی ناپذیر آن هستند پا به نمایشگاه تلکام بگذارد به طوری که با دیدی متفاوت از سایر شرکت ها و مصمم تر از همیشه با استارت اپ‌های تحت حمایت خود و دو پلتفرم تجاری شده در نمایشگاه حاضر شد. پیشرو بودن همراه اول را می توان وجه تمایز این شرکت از سایر شرکت ها دانست.

گزارش:معصومه افلاکی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه