شمانیوز

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران از رشد ۳۵ درصدی درآمد ریالی نمایشگاه ها در ۹ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش شمانیوز به نقل از شاتا، بهمن حسین زاده امروز در جلسه هیات مدیره شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی ایران که با حضور معاونین و مدیران ارشد برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: در سال گذشته ایران ۹ نمایشگاه در خارج از کشور برگزار کرد، که این عدد امسال به  ۱۳ نمایشگاه رسیده است و تعداد شرکت کنندگان نیز از ۸۰ به ۱۵۷ شرکت کننده افزایش یافته است.

این مقام مسئول اظهارداشت: تعامل و همکاری با نهادها و بخش های خصوصی و حمایت از برخی نمایشگاه ها مانند الکامپ، نساجی، چاپ و بسته بندی و بخصوص متافو که مادر صنایع کشور به شمار می آید، در آمدزایی بالایی را برای کشور رقم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خاطرنشان کرد: شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران همچنین حمایت خاصی از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی داشته و در برگزاری هر نمایشگاه نقش ویژه ای برای آن ها قائل شده است.

حسین زاده افزود: با راه اندازی گمرک در شرکت سهامی نمایشگاه ها و صفر کردن نرخ سود بازرگانی توانستیم کار را برای حضور شرکت های خارجی در مراودات تجاری تسهیل کنیم که این یک مساله امتیاز خوبی برای پررنگ تر کردن حضور شرکت های خارجی جهت ارز آوری محسوب می شود.

وی یادآور شد: صفر شدن نرخ سود بازرگانی کالاهای نمایشگاهی با پیگیری اینجانب و همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون اقتصادی هیات دولت به تصویب رسد و پس از ابلاغ هیات وزیران به اجرا درآمد.

وی در پایان در خصوص حضور ایران در رویداد بزرگ اکسپو ۲۰۲۰ دبی خاطر نشان کرد:  با پیگیری های لازم توانسته ایم در کوتاه ترین زمان با دیپلماسی اقتصادی و رایزنی هایی که انجام شده است برای جانمایی غرفه ایران قدم های خوبی را برداریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه