شمانیوز

مرکز فاوا بیمه مرکزی به صورت دوره­ ای وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ­ها را پایش و برنامه عملیاتی را رصد می­کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه معلم، طبق ارزیابی­ های انجام شده، وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه معلم با سایر شرکت های دیگر تحلیل گردید.

بر اساس جدیدترین ارزیابی انجام شده توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت بیمه، شرکت بیمه معلم حائز رتبه پنجم صنعت بیمه در این حوزه شد.

شبنم شفیع­ ها مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه معلم ضمن بیان خبر فوق عنوان کرد: بیمه معلم در ارزیابی­های انجام شده در شاخص­ های هوش تجاری و امنیت شبکه و اطلاعات جزو رتبه­ های برتر بین شرکت­های بیمه­ ای گردیده است.

گفتنی است بیمه معلم فرایند مهم هوش تجاری را از سال 1389 آغاز کرد و جزء اولین شرکت­های بیمه­ ای بود که این فرایند را به مرحله اجرا در آورد.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه معلم به عملکرد این حوزه اشاره کرد و گفت: با پیاده ­سازی داشبوردهای مدیریتی، قادریم به صورت روزانه اطلاعات مربوط به بودجه، وضعیت بدهکاری و بستانکاری و درآمدها را به صورت مقایسه ­ای در اختیار مدیران مربوطه قرار دهیم.

این راهکار مقایسه‌ای به مدیران این امکان را می­ دهد تا عملکرد واحدهای مربوطه را به صورت آنلاین رصد کنند.

وی تصریح کرد: این فرایند طی این سال­ها در شرکت بیمه معلم تکمیل شده و تکامل آن همچنان تداوم خواهد یافت و در ادامه با اشاره به زیر ساخت­های امنیتی در بیمه معلم گفت: یکی از شاخص­هایی که بیمه معلم حائز رتبه برتر گردید امینت داده­ها  است؛ ما در بیمه معلم به موضوع امنیت و پایداری داده­ها اهمیت فراوانی داده و یک زیرساخت مبتنی بر معماری استاندارد و امن را پایه ارائه تمامی سرویس­ها در نظر گرفته­ایم، به­طوری که بالاترین سطح پایداری و دسترسی به سرویس­ها و کمترین تاثیر از تهدیدات سایبری را داشته­ایم.

در حوزه زیرساخت مرکزداده نیز تمامی زیرساخت­ها مبتنی بر معماری مدرن در حوزه فاوا بوده که ارائه سرویس­ های کارآمد و با کیفیت را در جهت افزایش بهره ­وری و کاهش هزینه ­های عملیاتی شرکت ممکن می­سازند.

وی با بیان اینکه 28 شرکت بیمه در این ارزیابی خود اظهاری کردند، گفت: گزارشی 141 صفحه ای از اطلاعات ارسالی شرکت­های بیمه تهیه و توسط بیمه مرکزی ارزیابی و راستی آزمایی شد.

مدیر فناوری اطلاعات بیمه معلم به برخی شاخص­های مهم ارزیابی عملکرد فاوا در شرکت­های بیمه اشاره کرد و گفت: پشتیبانی و نگهداری از نرم­ افزار و سخت­افزار، تعامل با سنهاب، خدمات الکترونیکی، منابع مالی و انسانی، نوآوری و خلاقیت، زیرساخت مرکزداده، امنیت شبکه و اطلاعات، هوش تجاری، استاندارد­سازی زیرساخت­های نرم ­افزاری و سخت­ افزاری، شناسایی تقلب و نقشه راه توسعه فناوری در شرکت بیمه از جمله شاخص­ های اساسی این ارزیابی محسوب می­شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه