شمانیوز

علی‌رغم وعده مسئولان برای فعال‌شدن سامانه hemayat.mcls.gov.ir از امروز ۱۰ دی ماه برای ثبت درخواست بررسی یارانه معیشتی، سامانه غیرفعال است و مردم نمی‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از تسنیم: طبق اعلام‌های قبلی از سوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شده بود امروز 10 دی ماه دومین مرحله یارانه معیشتی پرداخت شود.

همچنین مقرر شده بود، ثبت‌نام آن دسته از افراد جامانده‌ای که یارانه نقدی دریافت می‌کردند اما یارانه معیشتی دریافت نکرده‌اند به‌زودی در سامانه hemayat.mcls.gov.ir آغاز شود.

طبق اعلام رسمی بنا شده افرادی هم که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و در نتیجه سبد معیشتی نیز به آنها تعلق نمی‌گرفت از 10 دی ماه درخواست خود را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند.

حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته اعلام کرد: براساس هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه زمانی برای متقاضیانی که درخواستشان برای دریافت سبد حمایت معیشتی دولت تأیید شده، اعلام می‌شود.

 وی  ادامه داد: پرداختی دور دوم سبد حمایت معیشتی دولت در زمان تعیین‌شده (10 دی ماه) به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

میرزایی افزود: افرادی که در دور اول سبد حمایت معیشتی دولت را دریافت نکردند و درخواست خود را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کرده‌اند، چنانچه درخواست آنها تأیید شده باشد یارانه معیشتی دو دوره به‌صورت یکجا و در زمان تعیین‌شده که اعلام می‌شود برای سرپرست خانوار واریز می‌شود.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: حدود 666هزار نفر از افراد که یارانه نقدی دریافت نمی‌کردند و در نتیجه سبد معیشتی نیز به آنها تعلق نمی‌گرفت،‌ می‌توانند از 10 دی ماه درخواست خود را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند.

وی اضافه کرد: درخواست این افراد ظرف یک ماه بررسی می‌شود و نتایج اعلام می‌شود و چنانچه درخواست آنها تأیید شود در لیست مشمولان قرار می‌گیرند. درخواست این افراد تنها برای دریافت سبد حمایت معیشتی است و هیچ ربطی به دریافت یارانه نقدی ندارد.

 به گزارش تسنیم، علی‌رغم اعلام ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایتی معشتی مبنی بر اینکه امروز 10 دی ماه سامانه hemayat.mcls.gov.ir فعال می‌شود و متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام خود را آغاز کنند، این سامانه اکنون با اختلال مواجه شده و فعال نشده است.

 متقاضیان در حال حاضر پس از مراجعه به این سامانه با پیغام زیر روبه‌رو می‌شوند؛

 «با توجه به پایان مهلت ثبت درخواست مجدد شرایط بسته حمایتی امکان ثبت اطلاعات جدید وجود ندارد. به‌زودی اطلاع‌رسانی برای مشاهده نتایج بررسی‌ها انجام خواهد شد.»

 

یارانه نقدی ,

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

 • بابک

  سلام من کد وارد میکنم میگه مهلت ثبت نام تموم شده

 • ناشناس

  بنده کارگر تامین اجتماعی هستم درخواست دریافت سبدرادارم

 • ناشناس

  سلام ما مرحله اول گرفتیم ولی این مرحله واریز نشد

 • حامدبحرینی

  قبلاً یارانه من بدلایلی ازیارانه همسروتک فرزندم جداشده وحالابرای همسروفرزندم واریزشده امابرای من نه،چرا؟

 • مهرانه

  سلام چرا سامانه بازنمیشه؟هرچی میخام واردش بشم میگه از ۱۶دی ۹۸ امروز که ۱۷دی ۹۸این مسخره بازیا چیه مردما الاف کردین

  • مهدی غلامیان

   سلام به ما هم تعلق نگرفته وارد سایت شدیم گفتن ۱۶بررسی میشه اما هنوز در حال بررسی هست کار باید کنیم؟

 • ناشناس

  سلام من کارگر یک شرکت هستم حقوق ما به اداره کار که تعین کرده هم نمیرسه این بسته به من تعلق نگرفت ولی ادمای میشناسم هیچ مشکل مالی ندارم ولی بسته گرفتن

 • مهدی

  سلام تقویم ما خرابه یا دولت
  چرا همش دسته بگیر دارید

 • ایرانی

  به خدا که گذاشتن سر کار همه مردم رو.من بیکار هستم و بهم تعلق نمیگیره جالبه!!!!!!

 • ساسان

  من تا به حال نه یارانه گرفتم نه پول بنزین خودشم به والله ۲ساله بیکارم ومستاجر...

 • مهدی

  سلام من بازنشسته فرهنگی ام یارانه معیشتی بمن تعلق نگرفته نه خونه دارم نه ماشین همسایه من با120متر خونه چند حساب بانکی بنام خودوخانمش یارانه را میگیرد اگر به بازنشسته تعلق نمیگیرد پس چه کسی میگیرد

 • فردین رضایی

  من هم بسته حمایتی نگرفتم آخه چرا

 • مجید ورمزیاری

  یارانه معیشتی نگرفتیم

 • عمر كدخداي

  انصراف از يارانه معيشتى

 • سجاد

  سلام من یارانه خودمو جدا کردم از پدرم دوماه که نریختن معشیتی ۳ماه نریختن هم برای همسرم هم خودم


روی خط رسانه