شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/13 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/13 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

افت ارزش دلار آمریکا به کمترین رقم طی ۲ ماه گذشته در پی ترور سردار سلیمانی

پس از افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و بالا رفتن قیمت نفت به خاطر حمله هوایی آمریکا به فرودگاه بغداد و شهادت یک مقام ارشد نظامی ایران، ارزش سایر سرمایه های ایمن به رهبری ین ژاپن در روز جمعه افزایش یافت.

قیمت اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و طلا پس از اعلام خبر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، فرمانده نظامی در عراق افزایش یافت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در آسیا پاسیفیک گفت:« امروز تازه روز سوم از سال جدید است و یک بحران ژئوپلیتیکی بر سر راه سرمایه گذاران قرار گرفته است. چطور ممکن است ایرانی ها پاسخ این اقدام را ندهند؟ تاسیسات نفتی و نفتکش ها اولین چیزی بودند که به ذهن من رسیدند».

 قیمت نفت حدود 2 دلار در هر بشکه افزایش یافته است.

 ارزش دلار پس از این خبر 0.4 درصد در برابر ین ژاپن کاهش یافت و به 108.14 واحد رسید که پایین ترین حد از اول نوامبر بود. ارزش یورو هم به پایین ترین حد یه هفته گذشته، معادل 120.63 رسید.

 با توجه به موقعیت ژاپن به عنوان بزرگترین کشور وام دهنده جهان، ین اغلب در زمان تنش های جهانی، مأمنی برای سرمایه گذاران است.

ارزش دلار در برابر یک سبد از ارزهای جهان کاهش یافت و به 96.770 واحد رسید. خبرهای بد اقتصادی از اروپا و انگلستان هم بر ارزش یورو و پوند تاثیر گذاشته است.

 بررسی ها نشان می دهد تولید کارخانه ای انگلیس در دسامبر بیشترین کاهش را از 2012 داشته است در حالی که بخش تولید آلمان راکد شده است.

 ارزش پوند در حال حاضر برابر با 1.3135 دلار است و نسبت به اوج 1.3266 روز سه شنبه کاهش یافته است. ارزش یورو هم به 1.1171 دلار رسیده است.

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز جمعه 98/10/13 // ساعت 16:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۶%) -۸۰ ۱۲۹,۵۰۰ دلار
(-۰.۰۳%) -۴۰ ۱۴۲,۵۰۰ یورو
(۰.۰۳%) ۵۰ ۱۷۶,۵۷۰ پوند
(۰.۰۳%) ۱۰ ۳۶,۵۹۰ درهم امارات
(۰.۲۲%) ۱۰۰,۰۰۰ ۴۶,۴۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۴%) ۲۰,۰۰۰ ۴۶,۷۶۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۲۱%) -۵۰,۰۰۰ ۲۳,۷۹۰,۰۰۰ نیم سکه
(-۰.۵۴%) -۸۰,۰۰۰ ۱۴,۷۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۲۲%) -۲۰,۰۰۰ ۹,۱۸۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۸%) -۴,۰۰۰ ۴,۷۸۴,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۹%) -۶,۰۰۰ ۶,۳۷۸,۰۰۰ گرم طلای 24
(۰.۱%) ۲۰,۰۰۰ ۲۰,۷۴۰,۰۰۰ مثقال طلا
(-۰.۰۱%) -۱۹ ۱,۵۴۶.۵۹ انس طلادلار
(۰.۱۳%) ۱۲۵ ۹۹۰.۴۵ پلاتیندلار
-- ۱۸.۲۲ انس نقرهدلار
 

divider1

 

افزایش حدود ٢٠ درصدی قیمت سکه و طلا

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در هفته‌ای که گذشت، باتوجه به نوسانات قیمت‌های جهانی که افزایشی هم بوده است، بازار داخل را نیز تحت تأثیر قرار داده و در حدود ١٠ الی ٢۵ درصد سبب افزایش قیمت‌ها در بازار داخلی سکه و طلا شده است. ضمن اینکه داد و ستد نیز در هفته اخیر رونق چندانی نداشته است.divider1

 

همزمان با انتشار خبر شهادت قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در حمله هوایی نیروهای آمریکایی، قیمت جهانی نفت و طلا در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته افزایش یافت ولی بازارهای سهام وارد فاز قرمز شدند.

 قیمت هر بشکه نفت خام پایه برنت دریای شمال تا ظهر جمعه ۲ دلار و ۳۷ سنت افزایش یافت و به ۶۸ دلار و ۶۲ سنت رسید. بدین ترتیب قیمت جهانی نفت به بالاترین حد از ۲۳ ماه مه پیش تاکنون یعنی طی بیش از ۷ ماه گذشته جهش کرد.

 

به دنبال ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی در عراق، قیمت نفت خام برنت بیش از 4 درصد افزایش یافت  و از 66.25 دلار در هر بشکه به 69.16 دلار رسید.

divider1

سکه باز هم بالا رفت

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز پنجشنبه ۱۲ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی افزایشی نردیک به ۵۰ هزار تومان را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است. در عین حال قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید که افزایشی ۱۰ هزار تومانی را ثبت کرده است. بهای هر قطعه نیم سکه ۲ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۱۰ هزار تومان اعلام شد.

هر اونس طلا در بازار‌های جهانی ۱۵۲۰ دلار و ۵۲ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۷۵ هزار و ۷۸۲ تومان است.

فعالان بازار می‌گویند قیمت‌ها در بازار روندی افزایشی را طی می‌کند که طبیعی است چرا که قیمت‌ها در بازار‌های جهانی روندی افزایشی را طی می‌کند و در عین حال فرارسیدن سال نوی میلادی همواره با افزایش تقاضا در بازار طلا و سکه همراه است. افزایش تقاضا در سال جاری البته اندک و کمتر از سال‌های گذشته گزارش شد.//تابناک

divider1

قیمت دلار و یورو در بازار تهران امروز 12 دی//

 

قیمت دلار در بازار تهران امروز

دلار در بازار امروز تهران، به ۱۳,۳۳۰ (سیزده هزار و سیصد و سی ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۷ درصدی داشته است.//دنیای اقتصاد

 

قیمت یورو امروز

یورو، امروز به ۱۴,۲۵۴ (چهارده هزار و دویست و پنجاه و چهار ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش داشته است.//دنیای اقتصاد

divider1

مرور بازار در روزهای گذشته//

 

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۶۵۵ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۷۷ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد به کمتر از ۱۳ هزار تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید  4 میلیون و 655 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 669 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 379 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 480 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 913 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 477 هزار و 200 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1517 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 636 هزار و 300 تومان، هر مثقال طلا 2 میلیون و 67 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 12 هزار و 956 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 664 تومان، یورو 14 هزار و 250 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 717 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم  12 هزار و 950 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 12 هزار و 850 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 250 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 150 تومان است.//تسنیم

divider1

 ** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

  آیا این خبر مفید بود؟
  جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  آنچه دیگران میخوانند :
   
   روی خط رسانه