شمانیوز

استاد دانشگاه و فعال رسانه ای:

استاد دانشگاه و فعال رسانه ای گفت: سرمایه گذاری مناسب دولت درحوزه سلامت، نشان از احترام به توده مردم است.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، امیر محبیان گفت: درحال حاضرمنحنی جمعیت کشوردر مقایسه با اوایل سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روند روبه پیری و سالخوردگی را طی می کند، لذا درچنین شرایطی با افزایش سن درجامعه توجه به حوزه بهداشت ودرمان از اهمیت بیشتری برخوردارخواهد بود.

وی تصریح کرد: بدون شک پیشگیری با هدف کاهش هزینه های درمانی، ارزیابی میزان سلامت هر فرد و استفاده از روش های درمانی مناسب با افزایش سن بیش از گذشته مورد توجه و تاکید است.

استاد دانشگاه و فعال رسانه ای افزود: دسترسی به نظام بهداشت مناسب و پرداخت هزینه های بهداشتی ودرمانی توسط سازمان های بیمه گر، این اطمینان و اعتماد را میان افراد به وجود می آورد تا دردرمان بیماری های خود به مراکز درمانی مراجعه کنند، به طور حتم یکی از بخش های مهم درشکل دهی امید جامعه و دستیابی به آینده روشن حوزه بهداشت ودرمان کارآمد است.

وی تصریح کرد: تمامی نهادها، سازمان ها و تشکل های مرتبط با حوزه بهداشت ودرمان باید درکاهش مشکلات این حوزه فعالیت کنند، هرچه دولت درحوزه سلامت سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد، نشان از احترام و اهمیت به مردم است؛ از سوی دیگر اگر به پیشگیری از بیماری ها و سلامتی درجامعه بی توجهی شود، هزینه ها دراین حوزه افزایش پیدا کرده و درنهایت نارضایتی میان مردم به وجود می آید.

محبیان تاکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل باید به بحث بهداشت به صورت جدی پرداخته شود و سرمایه گذاری دراین حوزه به معنای هزینه سازی نیست، بلکه هرسرمایه گذاری منجر به افزایش سلامت جامعه و آینده ای روشن می شود.

 وی با اشاره به اینکه قضاوت درخصوص موفقیت های دولت درحوزه سلامت نیازمند دسترسی به اطلاعات و آمار صحیح است گفت: تا حدودی هزینه ها و پرداختی های مردم دراین حوزه کاهش پیدا کرده و افراد دردسترسی به خدمات نسبت به گذشته شرایط به مراتب بهتری دارند، اما مشکل این است که تصویردرستی از روند بهبودها برای مردم ایجاد نشده است؛ لذا انتظار می رود با اطلاع رسانی دقیق مردم درجریان روند اقدامات انجام شده قرارگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه