شمانیوز

شرکت مخابرات ایران با سرمایه 60 هزار میلیارد ریالی در گروه مخابرات بازار سرمایه فعالیت می کند و از منابعی همچون دیتا ، مکالمه و سایر موارد ،درآمد به دست می آورد .

به گزارش شمانیوز به نقل از روند بورس امروز، مکالمه در آبان ماه سال جاری با کسب درآمد یک میلیون و 367 هزار و 400ریالی 22 درصد سهم از کل درآمد این ماه را داشته اما در آذرماه به 31 درصد افزایش یافته است.

 

 شرکت مخابرات ایران در دوره یک ماهه منتهی به آذر سال جاری ۴ میلیون 726 هزار و 960ریال از خدمات مکالمه و دیتا و سایر کسب کرد که این قراردادها به صورت سالانه منعقد می شوند. این درآمد ۱۱ درصد کل درآمد ۹ماهه نخست سال جاری بوده است.

 

براساس این گزارش،سهم مکالمات از مجموع درآمد شرکت مخابرات ایران در دوره یک ماهه منتهی به آذر سال جاری با یک میلیون 367 هزار و 400 ریالی ۲۳ درصد و خدمات دیتا با سهم ۴۸ درصدی، 2میلیون و276هزار ریال به عنوان بالاترین سهم از درآمدهای شرکت مخابرات ایران بوده است.

 

مقایسه پاییز با تابستان

 

درآمد دیتا با 7 میلیون 37 هزار 650  ریالی در فصل پاییز سال جاری با سهم ۴۹ درصدی در این دوره بیشترین درآمد را برای شرکت به همراه داشت. این درحالی است که دیتا در دوره ۳ماهه تابستان سال جاری با ۴۲ درصد سهم 5 میلیون 855 هزار و 200 ریال درآمد ایجاد کرد.

 

 لذا می توان اظهار داشت که دیتا در این دو فصل مذکور بیشترین سهم درآمدی را داشته است. مکالمات در پاییز سال جاری با ایجاد درآمد ۳ میلیون 211هزار 360ریالی برای شرکت، کمترین درآمد را داشته است. این درحالی است که در دوره ی تابستان با ایجاد درآمد 4 میلیون و ۴۱۰هزار300 ریالی و سهم ۳۱ درصدی دومین خدمت درآمد زا شرکت بوده است.

 

مقایسه پاییز با سال۹۷

 

مکالمات در دوره ۱۲ماهه منتهی به اسفند سال گذشته با ۲۵ میلیون ۳۹۹ هزار و ۲۹۲ ریال و سهم ۴۶ درصدی بیشترین درآمد را به دنبال داشته است. درحالی که در دروه ی ۳ماهه پاییز سال جاری دیتا با ۵ میلیون و ۸۵۵  و ۲۰۰ ریال و سهم ۴۲ درصدی بیشترین درآمد را به همراه داشته است. باید متذکر شد که دیتا با ایجاد درآمد ۱۶میلیون  و   ۳۳۰هزار و 82ریالی در سال گذشته در رتبه ی دومین منبع درآمدی شرکت بوده است.

 

مقایسه آذر۹۸ با آبان ۹۸

دیتا در دوره یک ماهه منتهی به آبان سال جاری با کسب درآمد ۲میلیون ۴۰۳هزار و 650 ریالی و سهم ۴۹ درصدی بیشترین درآمد را به همراه داشته است. این درحالی است که در آذرماه سال جاری درآمد دیتا سهم ۴۲ درصدی از کل درآمدهای آذرماه را داشته است که نشان از کاهش سهم آن دارد. این درحالی است که درآمد مکالمه در آبان ماه سال جاری ۲۲ در صد سهم از کل درآمد این ماه را داشته اما در آذرماه به ۳۱ درصد افزایش یافته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه