شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/10/17 + تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/10/17 + تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/10/17

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1562 دلار و 81 سنت رسید. در جلسه قبل قیمت فلز زرد به 1582 دلار و 59 سنت رسید که از آوریل 2013 تاکنون بی سابقه بود. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد کاهش به 1566 دلار رسید.

قیمت فلز پالادیوم هم که اوایل امروز به رقم بی سابقه 2032 دلار و 94 سنت رسیده بود، با 0.1 درصد کاهش به 2028 دلار و 90 سنت رسید. پس از عدم افزایش بیشتر تنش در منطقه خاورمیانه ارزش سهام در بازارهای آسیایی روند ترمیمی خود را آغاز کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه گفت، کشورش برنامه ای برای خارج کردن نیروهای خود از عراق ندارد. پیشتر گزارشی از نامه یکی از فرماندهان ارشد ارتش امریکا منتشر شده بود که در آن نامه وی از آمادگی برای خروج از عراق خبر داده بود.

به گفته یک مقام کاخ سفید مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا قرار است دوشنبه آینده در سخنرانی ای سیاست دولت این کشور در قبال ایران را تشریح کند.

بانک مرکزی تانزانیا اعلام کرد، عواید این کشور از صادرات طلا در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش یافته است. رشد صادرات و افزایش قیمت طلا دلیل این افزایش درآمد عنوان شده است.

بانک گلدمن ساکس روز دوشنبه پیش بینی 3، 6 و 12 ماهه خود در مورد قیمت طلا را در سطح 1600 دلار حفظ کرد. در همین حال حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با 0.10 درصد افزایش به 896.18 تن رسید.//تسنیم

divider1

قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه شنبه 98/10/17// ساعت 13:40

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(-۰.۰۲%) -۳۰ ۱۳۳,۸۰۰ دلار
(۰.۰۵%) ۷۰ ۱۴۹,۹۰۰ یورو
(۰.۱۵%) ۲۸۰ ۱۸۵,۰۵۰ پوند
(۰.۱۸%) ۷۰ ۳۸,۴۸۰ درهم امارات
(-۰.۴%) -۲۰۰,۰۰۰ ۴۹,۹۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۴%) -۲۰,۰۰۰ ۵۱,۶۷۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۴۳%) -۱۱۰,۰۰۰ ۲۵,۵۹۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۹۴%) ۱۵۰,۰۰۰ ۱۵,۹۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۲۱%) -۲۰,۰۰۰ ۹,۳۸۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۱۸%) -۹,۰۰۰ ۵,۰۷۰,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۱۸%) -۱۲,۰۰۰ ۶,۷۶۰,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۰۵%) -۱۰,۰۰۰ ۲۱,۹۵۰,۰۰۰ مثقال طلا
(۰.۰۱%) ۱۸ ۱,۵۶۵.۹۱ انس طلادلار
(۰.۰۲%) ۱۵ ۹۷۲.۴ پلاتیندلار
(۰.۱۱%) ۲ ۱۸.۱۶ انس نقرهدلار
 


divider1

قیمت هر بشکه نفت در بازار جهانی دوشنبه 16 دی // ساعت 12:30

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز در بازارهای جهانی به ۷۰ دلار و ۲۷ سنت رسید.

 در حالی که ترامپ تهدید کرده که تحریم‌هایی را علیه عراق وضع کند، قیمت نفت روز دوشنبه بیش از ۲ درصد افزایش داشت و نفت برنت به بالای ۷۰ دلار رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و ۶۷ سنت معادل ۲.۴ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی روز جمعه به ۷۰ دلار و ۲۷ سنت رسید.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با یک دلار و ۳۴ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۹ سنت رسید. اوایل امروز قیمت نفت خام آمریکا تا ۶۴ دلار و ۴۴ سنت بالا رفته بود.

پس از شهادت سردار سلیمانی در بغداد که توسط آمریکا انجام گرفت، قیمت نفت در روز جمعه بیش از ۳ درصد افزایش یافته بود و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد. // باشگاه خبرنگاران

divider1

قیمت جهانی طلا در بازار دوشنبه 16 دی // ساعت 10:30

در حالی که به دنبال اوج گرفتن تنش ها در خاورمیانه ارزش سهام های آسیایی از بالاترین رقم 18 ماه گذشته پایین آمده است، سرمایه گذاران در جستجو برای محلی امن برای سرمایه گذاری به سراغ بازار طلا رفته اند و همین مسئله موجب گرانتر شدن فلز زرد شده است.

در حالی که ترامپ گفته واکنش نظامی ایران به شهادت سردار سلیمانی را تلافی خواهد کرد، آمریکا سطح هشدار از سوی نیروهای موشکی ایران را بالا برده است.

پارلمان عراق هم دیروز در واکنش به شهادت سردار سلیمانی از تمام نیروهای خارجی به ویژه نیروهای امریکایی خواست تا خاک این کشور را ترک کنند.

شین اولیور، اقتصاددان ارشد موسسه ای ام پی کپیتال در این باره گفت: «ریسک افزایش بیشتر تنش به وضوح بالا رفته است.» شاخص کلی ام اس سی آی در منطقه آسیا و اقیانوسیه امروز شاهد افت 0.7 درصدی بود. شاخص نیکی ژاپن نیز در ابتدای معاملات این هفته تقریبا 2 درصد افت داشت. شاخص های سهام در بورس چین نیز امروز را کاهشی آغاز کرده اند.

ری آتریل، تحلیلگر بانک ملی استرالیا گفت: «به نظر می رسد که تنش های ژئوپلتیک در روزهای آینده همچنان بالا خواهد بود و همین مسئله موجب تقویت قیمت طلا شده است.»

ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن هم به پایین ترین رقم خود در 3 ماه گذشته رسید.

دیروز همچنین ایران اعلام کرد که به انجام تعهدات خود در قالب برجام پایان می دهد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 26 دلار و 62 سنت افزایش به 1578 دلار و 82 سنت رسید. قیمت فلز زرد در بازار آمریکا هم امروز با 28 دلار و 70 سنت افزایش به 1581 دلار و 70 سنت رسید.// تسنیم

divider1

مرور بازار در  15 دی//

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۸۹۹ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۹۲ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید  4 میلیون و 899 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 470 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 530 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 940 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 492 هزار و 700 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1552 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 656 هزار و 900 تومان، هر مثقال طلا 2 میلیون و 136 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد 13 هزار و 500 تومان، قیمت درهم امارات 3 هزار و 765 تومان، یورو 14 هزار و 830 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 992 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم  13 هزار و 380 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 13  هزار و 280 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 880 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 780 تومان است.//تسنیم

divider1

قیمت دلار 15 دی//

امروز دلار مانند روز قبل ، با افزایش و کاهش قیمتی روبرو نشدند، بطوری که دلار که روز قبل تا ۱۳,۳۳۰ (سیزده هزار و سیصد و سی ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ مصادف با ۰۵ ژانویه ۲۰۲۰ - به ۱۳,۳۳۰ (سیزده هزار و سیصد و سی ) تومان رسید.// دنیای اقتصاد

قیمت طلا 15 دی//

امروز هر گرم طلا ۲۴ عیار مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر گرم طلا ۲۴ عیار که روز قبل تا ۶۵۶,۹۰۰ (ششصد و پنجاه و شش هزار و نهصد ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ مصادف با ۰۵ ژانویه ۲۰۲۰ - با رشد ۱.۸۳ درصدی به ۶۶۹,۲۰۰ (ششصد و شصت و نه هزار و دویست ) تومان رسید.// دنیای اقتصاد

قیمت سکه 15 دی//

امروز سکه امامی مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. سکه امامی که روز قبل تا ۴,۸۹۹,۰۰۰ (چهار میلیون و هشتصد و نود و نه هزار) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ مصادف با ۰۵ ژانویه ۲۰۲۰ - با رشد ۳.۳۳ درصدی به ۵,۰۶۸,۰۰۰ (پنج میلیون و شصت و هشت هزار) تومان رسید.//دنیایاقتصادdivider1

همزمان با انتشار خبر  شهادت قاسم سلیمانی ، فرمانده سپاه قدس ایران در حمله هوایی نیروهای آمریکایی، قیمت جهانی نفت و طلا در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته افزایش یافت ولی بازارهای سهام وارد فاز قرمز شدند.

 قیمت هر بشکه نفت خام پایه برنت دریای شمال تا ظهر جمعه ۲ دلار و ۳۷ سنت افزایش یافت و به ۶۸ دلار و ۶۲ سنت رسید. بدین ترتیب قیمت جهانی نفت به بالاترین حد از ۲۳ ماه مه پیش تاکنون یعنی طی بیش از ۷ ماه گذشته جهش کرد.

به دنبال ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی در عراق، قیمت نفت خام برنت بیش از 4 درصد افزایش یافت  و از 66.25 دلار در هر بشکه به 69.16 دلار رسید.

divider1

 ** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

  • اکرم سعادتی

    چرا ب همه دادن جز من بدبخت باس تابجه شوهربیکار

  • محمدنورمحمدی

    یارانه معیشتی به ما تعلق نگرفته


روی خط رسانه