شمانیوز

​امکان دریافت وام مسکن با سقف جدید به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان برای زوجین تهرانی از امروز در کلیه شعب بانک مسکن فراهم شده است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایبِنا، افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق در یک هزار و دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شد و بنا بر اعلام مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن از امروز در تمامی شعب بانک مسکن قابل پرداخت است.

سقف جدید تسهیلات در تهران برای متقاضیان فردی ۱۰۰ میلیون و برای زوجین ۲۰۰ میلیون تومان است، همچنین وام جعاله نیز بنابر مصوبه شورای پول و اعتبار از ۲۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است که بنابراین متقاضیان تسهیلات فردی و زوجین در تهران می‌توانند مجموعاً ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومان وام خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دریافت کنند.

این سقف جدید در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون انفرادی و ۱۶۰ میلیون تومان برای زوجین است که با وام جعاله ۴۰ میلیون تومانی به ۱۲۰ و ۲۰۰ میلیون تومان خواهد رسید. متقاضیان فردی و زوجین ساکن سایر مناطق شهری نیز در جدیدترین ارقام تسهیلات خرید مسکن می‌توانند به ترتیب ۶۰ و ۱۲۰ میلیون تومان و با ترکیب وام جعاله، ۱۰۰ و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق حق تقدم دریافت کنند.

نرخ سود این تسهیلات ۱۷.۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله و نرخ سود تسهیلات جعاله نیز ۱۸ درصد با بازپرداخت حداکثر ۵ ساله است و متقاضیان دریافت وام باید برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگ اوراق خریداری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه