شمانیوز

کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:

یک فعال بازار سرمایه با اشاره به موقتی بودن روند فعلی شاخص بورس گفت: به زودی مجددا شرایط بسیار پایدار و معاملات روانتری را فارغ از جهت حرکت سهم‌ها روی تابلوهای معاملاتی خواهیم دید.

به گزارش شمانیوز به نقل از سنا، سید علی خسروشاهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: معاملات  ۱۴ دی ماه، نشان‌دهنده رکورد جدیدی در تغییرات شاخص کل بود، اما توجه داشته باشید که این تجربه افت، بدون باقی ماندن صف‌های فروش طولانی و حجیم که در سهم‌ها به خصوص در سهم‌های بزرگ بازار ایجاد شده بود، معامله شد.

 خسروشاهی افزود: در این روز (۱۴ دی) ارزش معاملات در بورس از سه هزار میلیارد تومان عبور کرد؛ در نظر داشته باشید که این معاملات عمدتا به صورت خُرد و بر روی نمادهای تاثیرگذار به طور روان انجام شد.

این فعال بازار سرمایه اضافه کرد: البته این موضوع، غافلگیرکنندگی زیاد نداشت، زیرا در بازار صنایع کشورهای مختلف زمانی که رویدادی (اعم از سیاسی و غیره) اتفاق بیافتد به طور طبیعی اثر خود را در بازار سرمایه هم می گذارد و بورس ما هم از این قاعده مستثنی نبود. نکته مهم این بود که معاملات به طور روان انجام شد و صف‌های فروش طولانی ساعات اولیه بازار جمع شد.

خسروشاهی در ادامه اضافه کرد: این موضوع (روانی معاملات) بسیار ارزنده است؛ به این معنی که در این معاملات اگر سرمایه‌گذاران به هر دلیلی اعم از نیاز به نقدشوندگی، ترس از ریسک‌های سیستماتیک حاکم بر بازار سرمایه نیاز به فروش سهام خود داشتند، توانستند در روز گذشته سهام خود را به راحتی بفروشند به طوری که با گذشت از نیمه دوم بازار روز گذشته، هیجان ساعات اولیه بازار فروکش کرد.

معاون اجرایی سرمایه‌گذاری تامین سرمایه «سپهر» تاکید کرد: احتمال اینکه بازارسرمایه طی یکی دو روز آینده، باز هم شرایط محدودی را تجربه کند، وجود دارد، اما توجه داشته باشید این موضوع به هیچ وجه جای نگرانی ندارد، زیرا  معاملات از نیمه دوم بازار روز گذشته تا معاملات امروز نشان داد که اگر سرمایه‌گذاری به دلایلی (که در بالا اشاره شد)، نیاز داشته باشد که از سهام خود خارج شود، می تواند به راحتی آن را انجام دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه