شمانیوز

مدیر برنامه‌ ریزی و پشتیبانی خرید فولاد خوزستان؛

با تلاش و پشتکار کارکنان واحدهای برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید، خرید قطعات و تجهیزات و پروژه‌ های فولاد سازی، قطعات جرثقیل سقفی 300 تن وارد شرکت فولاد خوزستان شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از معدن نیوز، با تلاش و پشتکار کارکنان واحدهای برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید، خرید قطعات و تجهیزات و پروژه‌ های فولاد سازی، قطعات جرثقیل سقفی 300 تن وارد شرکت فولاد خوزستان شد.

مینا اقتداریان مدیر برنامه‌ ریزی و پشتیبانی خرید فولاد خوزستان با اعلام این مطلب افزود: به منظور تحقق برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید و با توجه به عمر بالای جرثقیل‌های سقفی موجود، جهت حمل پاتیل مذاب، برنامه ساخت جرثقیل سقفی با ظرفیت 300 تن با کلاس کاری بالا و همچنین توانایی کارکرد در دمای بالای محوطه فولاد سازی در دستور کار قرار گرفت.

اقتداریان گفت: با عنایت به اینکه ساخت این نوع جرثقیل در داخل کشور صورت نمی‌گیرد، قرارداد ساخت به شرکت پیمانکار خارجی واگذار و نهایتاً پس از طی فراز و نشیب‌های بسیار در تیرماه سال جاری، اتمام پروسه ساخت و آمادگی جهت بارگیری این جرثقیل به شرکت فولاد خوزستان اعلام گردید.

وی افزود: قرارداد حمل این جرثقیل به صورت FOB در بندر کشور مبدا منعقد شد و به معنای لزوم انجام بارگیری و حمل از سوی شرکت فولاد خوزستان بود. با اعلام این موضوع به واحد پشتیبانی خرید، پیگیری جهت انعقاد قرارداد با شرکت‌های کشتیرانی به منظور حمل این محموله فوق سنگین به کشور ایران آغاز شد.

مدیر برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید فولاد خوزستان با اشاره به شروع تحریم‌ های کشتیرانی از 14 مرداد ماه سال جاری گفت: عدم امکان بارگیری پس از این تاریخ، کم تردد بودن بندر مبدا و انتخاب کشتی مناسب به دلیل حساسیت نوع کالا، انعقاد قرارداد حمل را با دشواری‌های بسیاری مواجه ساخت که نهایتاً با تلاش مستمر کارکنان واحد پشتیبانی خرید، تنها سه روز پیش از شروع تحریم‌ های کشتیرانی، موفق به بارگیری کالا از کشور مبدا به مقصد بندر امام خمینی (ره) شدیم.

وی در پایان گفت: کشتی حامل این جرثقیل سقفی در شهریورماه 98 در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته و عملیات تخلیه و ترخیص آن نیز در حداقل زمان ممکن انجام شد. این جرثقیل سقفی به همراه قطعات متعلق به آن، با 1690 متر مکعب حجم و وزنی معادل 457 تن، 17 دی ماه 98 وارد  شرکت فولاد خوزستان شد‌.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه