شمانیوز

با توجه به درخواست های بالای افراد برای اقامت و ورود به کشور چین بر آن شدیم که راهنمایی کامل برای شما عزیزان آماده کنیم. پس با ما همراه باشید.

[[[[[[[[[[[[[[[[[[ (1)

 

کشور چین افراد دو تابعیتی را به رسمیت نمی شناسد و شخص نباید درسال کمتر از سه ماه و در پنج سال کمتر از یک سال در این کشور اقامت داشته باشد و در موارد خاص باید تاییدیه دفتر امنیت عمومی کشور را داشته باشید.

راه های اقامت به چین می خواهیم کمی درباره کشور چین صحبت کنیم. می دانید که چین پر جمعیت ترین کشور در دنیا و یک از سرزمین های باستانی و پهناور در قاره آسیا است و تاریخ غنی و جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیار با ارزشی دارد و همین باعث هجوم میلیون ها توریست در سال به این کشور زیبا می شود.

 

8e0d002f-f4a1-4027-8919-3d358add375f

راه های کسب اقامت دائم در چین

  • طرح خاص یا اشتغال در کشور چین
  • سرمایه گذاری در کشور چین
  • داشتن اقوام درجه یک و مقیم چین
  • با دختر/پسر چینی ازدواج کنید
  • تحصیل در چین و بعد از آن انجام پروژه خاص یا ایجاد کسب کار
  • خرید مسکن در چین

نکته: ابتدا باید درخواست اخذ اقامت چین را به اداره امنیت عمومی به همراه اسناد مربوطه ارائه بدهید و سپس سازمان امنیت عمومی براساس پیش نیازهایی که در شرایط فعلی حاکم بر کشور برقرار است شرایط را مورد بررسی قرار می دهد و در نتیجه این وزارت حداکثر به مدت 6 ماه پاسخ درخواست متقاضی را اعلام می کند.

حال به باز تشریح موارد ذکر شده می پردازیم:

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[

طرح خاص یا اشتغال در کشور چین

با توجه به گسترش اقتصاد در این کشور و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، کشور چین افرادی را که دارای تخصص و مهارت حرفه ای باشد با راحتی هر چه تمام به آغوش خود کشانده و برای این اشخاص منزلت و اعتبار خاصی را رقم میزند.

حال برای اینکه خودمان را به کشور چین ثابت کنیم در ابتدا می بایست خود را به صاحبان کسب کار و شرکت های معتبر بشناسانیم.

آن ها هم لطف می کنند به ما دعوتنامه کاری می دهند. با ارائه دعوتنامه و مدارک شخصی به سفارت یا کارگزار سفارت وارد خاک کشور چین می شویم.

در این نوع اقامت، کشور چین به افراد 5 سال اقامت می دهد و شما می توانید بعد از 3 سال از گذشت اقامت خود درخواست اقامت دائم دهید.

 

0004-1024x576

سرمایه گذاری در کشور چین

مبلغ سرمایه گذاری در صنعت چین از مبلغ ۵۰۰ هزار دلار شروع می شود و برای این نوع سرمایه گذاری دولت چین صنعت متناسب با سرمایه شما را تایید می کند.

حداقل هزینه های لازم برای سرمایه گذاری در نواحی غربی چین حدود ۵۰۰ هزار دلار و در بخش مرکزی چین باید حداقل مبلغ 1 میلیون دلار سرمایه داشته باشید. همچینین با سرمایه گذاری مستقیم در هر یک از نواحی این کشور به مبلغ ۲ میلیون دلار می توانید اقامت دائم را از دولت چین درخواست کنید.

 

5294399

ازدواج با دختر/پسر چینی

اگر قصد اقامت در کشور چین را از طریق ازدواج با شخص چینی مد نظر قرار دادید  خواندن این قسمت برای شما خالی از لطف نیست.

سن قانونی ازدواج در چین برای آقایان 22 سال و برای خانم ها 20 سال می باشد.

که در ابتدای کار باید یک گواهی وضعیت که آن هم وزارت امور خارجه تایید کرده باشد را داشته باشید. برای تایید وزارت امور خارجه هم باید به تایید دفاتر اسناد رسمی رسیده باشد.

 

6

تحصیل در چین و بعد از آن انجام پروژه خاص یا ایجاد کسب کار

تحصیل در چین یکی دیگر از راه های کسب اقامت می باشد .

در این روش کم هزینه ترین حالت انتخاب شده به شرط تحصیل با زبان رسمی این کشور .

بعد از تحصیل و کسب مهارت و حرفه ی خاص شما نیاز هست که شرکت یا کسب و کار خودتان را ثبت کنید و دولت چین متوجه این امر خوب برای کشورش می شود. بدین ترتیب می توانید درخواست اقامت دائم رو از دولت کنید.

 

61489082

خرید مسکن در چین

یکی از راه های کسب امتیاز برای دریافت اقامت دائم در چین خرید مسکن است.

این کشور در 10 شهر بزرگ خود قیمت مسکن را تا حد ممکن کاهش داده که این کار باعث شده بسیاری از افراد به فکر خرید مسکن و سرمایه گذاری در این کشور باشند.

در چین چرخه اقتصادی قدرتمندی حاکم است و همچنین قیمت های مسکن و سرمایه گذاری بسیار حداقل و ارزان است که این موضوع می تواند بسیار سودآور باشد .

منبع

۵ راهکار برای اخذ اقامت و مهاجرت به چین

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه