شمانیوز

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید با افت ۱۹۱ هزار تومانی به چهار میلیون و ۷۴۰ هزار تومان رسید.

 به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از ایسنا : قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران همچنان متقاضی خرید دارایی‌های امن بودند اندکی افزایش یافت اما از رکورد روز چهارشنبه فاصله چشمگیری پیدا کرد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۱۵۶۰ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت‌ها روز چهارشنبه تا مرز ۱۶۱۰ دلار و ۹۰ سنت صعود کرده بودند که بالاترین رکورد از مارس سال ۲۰۱۳ بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا در ۱۵۶۰ دلار و ۵۰ سنت ثابت بود. بهای معاملات این بازار روز گذشته در ۱۵۶۰ دلار و ۲۰ سنت بسته شد در حالی که اواسط معاملات تا مرز ۱۶۱۳ دلار و ۳۰ سنت پیش رفته بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد آمریکا لزوما به حمله ایران به پایگاه‌های این کشور در عراق پاسخ نظامی نخواهد داد.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در شرکت دیلی فارکس در این باره به رویترز گفت: اظهارنظرات نشان می‌دهد که این حملات ادامه نخواهند داشت و ترامپ هم اعلام کرده که قصد ندارد پاسخ نظامی دهد بنابراین بازارها اندکی آسودگی خاطر پیدا کرده اند. هیچ نشانی از بالا گرفتن تنش‌ها وجود ندارد با این حال این ریسک همچنان وجود دارد.

طلا که در شرایط ابهامات سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، روز چهارشنبه در واکنش به پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمله تروریستی آمریکا، حداکثر ۲.۴ درصد صعود کرده و از مرز ۱۶۰۰ دلار عبور کرده بود.

عاملی که رشد قیمت طلا را محدود کرد، صعود بازارهای سهام آسیایی در پی تعدیل نگرانیها نسبت به التهابات ژئوپلیتیکی بود.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت “اکسی تریدر”، ادامه نگرانی‌های ژئوپلیتیکی در منطقه خاورمیانه از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران همچنان آمار اقتصادی چین را دریافت کردند که نشان داد قیمت‌های تولیدکننده در دسامبر ۰.۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت که ششمین رشد منفی ماهانه بود و نشان داد تولیدکنندگان چینی همچنان با تقاضای ضعیف و پیامدهای جنگ تجاری در کشمکش هستند.

موجودی طلای “اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۱.۰۵ درصد کاهش یافت و به ۸۸۶.۸۱ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۱۲۹ دلار رسید. هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش، ۱۸ دلار و ۱۴ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۹۵۸ دلار و ۷۳ سنت بود.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۱۹ دی ساعت ۱۷ با ۱۷۶ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۱۳,۲۰۰ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه ۱۹ دی ساعت ۱۷ با ۱۶۹۵ تومان کاهش نسبت به روز قبل، ۱۴,۸۱۱ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۷، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۷۴۰ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۸۱ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۴۷۹ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان و ۹۲۰ هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه