شمانیوز

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه98/10/21+ تغییرات

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه98/10/21+ تغییرات

 

 

این خبر در هر ساعت بروزرسانی می شود...

 

 

 

سقوط آزاد قیمت طلای جهانی

طلا که روزهای اول سال میلادی را به علت افزایش سطح تنش‌ها در عراق و بالا گرفتن سطح تنش‌های ژئوپلیتیک بسیار بیشتر از پیش‌بینی تحلیل‌گران صعود ارزش را تجربه کرده بود و در بامداد چهارشنبه مرز ۱۶۰۰ دلاری را نیز برای لحظاتی تحت‌تاثیر حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق پشت سر گذاشته بود، در معاملات روز جمعه به مرز ۱۵۵۰ دلاری بازگشت و با 0.25 درصد کاهش به قیمت ۱۵۴۸ دلار رسید.

با اینکه مشخص نیست که این آرامش کوتاه‌مدت است یا ادامه‌دار خواهد بود، ولی نوسانات قیمت دارایی‌های امن مانند طلا و معکوس شدن سریع روند افزایشی، نشان می‌دهد در نبود محرک‌های بنیادی، صعود‌های ناشی از تنش‌های ژئوپلیتیک به‌صورت مقطعی است و در بلندمدت توسط بازار پشتیبانی نخواهد شد./دنیای اقتصاد

 

divider1تصویب اجرای خرید اقساطی سهام در بورس

محسن خدابخش با اشاره به مهمترین تصمیماتی که طی هفته گذشته در بازار سرمایه اتخاذ شده است، گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار با توجه به اتفاقاتی که در بازار رخ داده، برنامه‌ریزی هایی را صورت داد تا بتواند از حقوق سهامداران صیانت کند؛ بر این اساس امکان خرید اعتباری در بازار سرمایه فراهم شده و درصد تضمین سهام که قبلاً ۵۰ درصد بود، به ۶۰ درصد افزایش یافته است؛ ضمن اینکه پیگیری‌هایی نیز انجام شد تا معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی نیز، به تصویب هیأت دولت برسد.

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: در عین حال شرایطی که روز چهارشنبه در ابتدای معاملات بر بازار سرمایه کشور حاکم شد، یک وضعیت خاص بود و سازمان بورس و اوراق بهادار، در راستای کمک به سهامداران در بازار سرمایه و انجام معاملات با توجه به این شرایط، دامنه نوسان را کاهش داد که این خود جزو مسائلی بود که نشان داد، تصمیم کاملاً درستی اتخاذ شده است.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع مردم قم در حسینیه امام خمینی (ره) تهران و اقدامی که سپاه پاسداران در انتقام گیری از دشمن انجام داد، تصریح کرد: این دو اقدام سبب شد تا آرامش بر بازار سرمایه حاکم شود و صف فروش‌ها تا اندازه زیادی جمع گردد؛ از سوی دیگر تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار که دامنه نوسانات مجاز بورس را از ۵ درصد به ۲ درصد کاهش داد و محدود کرد، سبب شد افراد به جای اینکه سهام خود را با ۵ درصد منفی به فروش برسانند، دو درصد ضرر را تقبل کنند و اگر قصد فروش هم وجود داشت، دامنه زیان آن مدیریت شود.

به گفته خدابخش، سازمان بورس و اوراق بهادار، از این به بعد هم رصدهای لازم را انجام خواهد داد تا سرمایه‌گذاران در فضای آرام به معامله بپردازند و مطمئن باشند که سرمایه‌هایشان مورد صیانت قرار می‌گیرند؛ ضمن اینکه آنها باید وارد خرید سهام شرکت‌هایی شوند که سودآوری آتی آنها را رصد کرده باشند.

این مقام مسئول در بازار سرمایه با بیان اینکه بانک مرکزی موضوع خرید اعتباری سهام را پذیرفته است، اظهار داشت: بحث خرید اعتباری یکی از مواردی است که می‌تواند به عنوان یک ابزار مؤثر در بازار سرمایه مطرح باشد؛ به نحوی که افراد حرفه‌ای و نهادهای مالی در این دوره‌های گذرای افت و خیز بازار، بتوانند حضور داشته و از این امکان استفاده نمایند.

وی افزود: بانک مرکزی شرایط لازم را فراهم خواهد کرد تا سهامداران بتوانند خرید اعتباری سهام انجام دهند.

خدابخش با تاکید بر اینکه سازمان بورس و اوراق بهادار به دقت بازار سرمایه و بورس را رصد خواهد کرد، گفت: در مواقع حساس و ضروری وارد عمل خواهیم شد و تصمیم‌گیری‌های هفته گذشته سازمان بورس نیز نشان داد که وزارت اقتصاد و سازمان به دنبال این هستند که حقوق سهامداران، مورد صیانت قرار گیرد.

معاون سازمان بورس و اوراق بهادار از موافقت بانک مرکزی با موضوع خرید اعتباری سهام و اعطای وام در این رابطه خبر داد و گفت: بانک مرکزی عدم مخالفت خود را با خرید اقساطی سهام، در جلسه روز جمعه شورای عالی بورس اعلام کرد و این هفته نیز راهکارهای اجرایی شدن این تصمیم را به لحاظ فنی و اعتباری اعلام خواهد کرد تا مشخص شود که در قالب چه عقود اسلامی، این امکان در بازار سرمایه باید فراهم شود.

فرهاد حنیفی، معاون بانک مرکزی نیز در این زمینه گفت: با عملیاتی شدن خرید اقساطی سهام، مشتری‌ها بر اساس سررسید، تضامن و نیازهای خود به این دو بازار مراجعه می کنندو ما امیدوار هستیم با همکاری نزدیک بانک مرکزی و سازمان بورس، که از قبل هم وجود داشته بتوانیم جلوه بزرگ و کامل‌تری را از اقتصاد توانمند کشور نمایان کنیم

وی افزود: بحث‌های مربوط به اعطای تسهیلات بانک‌های مجاز به مشتریان برای خرید سهام نهایی شده و به زودی سهامداران می‌توانند از تسهیلات بانک‌ها برای خرید سهام استفاده کنند.//مهر

divider1

کاهش قیمت دلار ادامه دارد/ دلار به کانال ۱۲ هزار تومان نزیک شد​

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۱ دی۹۸) هر دلار آمریکا با کاهش ۱۵۰ تومانی در قیمت به مبلغ ۱۳ هزار و ۵۰ تومان و هر اسکناس یورو با نزول ۱۵۰ تومان در نرخ به قیمت ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شدند.

دیروز دلار به قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان و یورو با مبلغ ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار آزاد خرید و فروش شد.

 

divider1

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 98/10/21// ساعت 19:00

 
تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۶%) ۸۰ ۱۳۰,۵۸۰ دلار
(۰.۰۱%) ۲۰ ۱۴۶,۵۲۰ یورو
(-۰.۰۲%) -۴۰ ۱۷۳,۴۰۰ پوند
(-۰.۰۳%) -۱۰ ۳۶,۳۴۰ درهم امارات
(-۰.۶۴%) -۳۰۰,۰۰۰ ۴۶,۴۵۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(-۰.۰۴%) -۲۰,۰۰۰ ۴۶,۹۸۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(-۰.۰۴%) -۱۰,۰۰۰ ۲۴,۴۹۰,۰۰۰ نیم سکه
(۱.۰۱%) ۱۵۰,۰۰۰ ۱۴,۹۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(-۰.۸۷%) -۸۰,۰۰۰ ۹,۱۴۰,۰۰۰ سکه گرمی
(۰.۱۹%) ۹,۰۰۰ ۴,۸۱۱,۰۰۰ گرم طلای 18
(۰.۱۹%) ۱۲,۰۰۰ ۶,۴۱۵,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۱%) -۲۰,۰۰۰ ۲۰,۸۱۰,۰۰۰ مثقال طلا
(-۰.۰۱%) -۲۱ ۱,۵۶۲.۲ انس طلادلار
(۰.۰۲%) ۲۰ ۹۸۴.۳ پلاتیندلار
-- ۱۸.۱۳ انس نقرهدلار
 

divider1

 

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 21 دی//

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۸۱ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی ملی به ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید  4 میلیون و 740 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم 4 میلیون و 670 هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 479 هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و 490 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 920 هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای 18عیار هم 481 هزار و 400 تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1562 دلار معامله می‌شود.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلای 24عیار 641 هزار و 800 تومان، هر مثقال طلا 2 میلیون و 82 هزار تومان تعیین شده است.

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت درهم امارات 3 هزار و 682 تومان، یورو 14 هزار و 700 تومان و قیمت پوند انگلیس 17 هزار و 527 تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم  13 هزار و 100 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 13  هزار تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها 14 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 14 هزار و 600 تومان است.//تسنیمdivider1

** منبع قیمت ها در جدول سایت .tgju.org می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه