شمانیوز

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین نمایشگاه ملی فولاد عنوان کرد:

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و جمعی از معاونین وزارت صنعت 23 دی ماه در تالار همایش های برج میلاد تهران گشایش یافت..

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، دکتر سورنا ستاری در آیین گشایش این نمایشگاه ، گفت: صنایع برای دستیابی به بومی سازی واقعی و برخورداری از تکنولوژی باید با دانشگاه روابط بسیار نزدیک تری داشته باشد .

وی با بیان این که محصول نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و بخش دولتی نباید در این بخش ورود کند ، افزود: فروش نفت به ما تلقین کرده که همه چیز از جمله دانش و تکنولوژی خریدنی است . در حالی که تکنولوژی آموختنی است . با پول می توان صاحب کارخانه شد اما نمی توان صاحب دانش شد . متاسفانه این اشتباه , فرهنگ کارآفرینی را در کشور ما نابود کرده است در حالی که پشتوانه 6 هزار ساله داریم .

معاون علمی فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: باید از دست اندرکاران صنعت فولاد قدردانی کنم که به بومی سازی ، ارتباط با دانشگاه و تولید محصولات استراتژیک بها می دهند .

دکتر ستاری، ساختارهای واردات در کشور را بسیار قوی و روان و ساختار صادرات را ضعیف دانست و اظهار داشت: تحریم که واردات را مشکل کرده یک فرصت است تا ضعف ها را رفع کنیم  . اگر بخواهیم به نسل های آینده کمک کنیم باید حامی صنایع باشیم و واردات بی حاصل نداشته باشیم  در همین راستا در صنعت فولاد حرکت های بسیار خوب و امیدوار کننده در حال انجام است.

شایان ذکر است در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران بیش از ۱۳۰ شرکت مطرح تولیدکننده و تامین کننده در زنجیره فولاد مشارکت دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه