شمانیوز

مدیر برنامه ریزی سازمان ایمیدرو عنوان کرد :

سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی سازمان ایمیدرو گفت: زنجیره تولید فولاد کشور طی سال های گذشته با مشکلات فراوانی مواجه اما با تدوین طرح جامع فولاد و اتخاذ سیاستهای مشخص در راستای توازن زنجیره تا حدودی مشکلات عدم توازن برطرف گردیده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، سمیه خلوصی مدیر برنامه ریزی سازمان ایمیدرو گفت: زنجیره تولید فولاد کشور طی سال های گذشته با مشکلات فراوانی مواجه اما با تدوین طرح جامع فولاد و اتخاذ سیاستهای مشخص در راستای توازن زنجیره تا حدودی مشکلات عدم توازن برطرف گردیده است.

وی افزود:  طرح های فولاد بسیاری افتتاح شد یا در آستانه افتتاح قرار دارند اما ظرفیت معادن متناسب با آنها رشد نکرد بدین دلیل عدم توازن را شاهد هستیم.  وزارتخانه از طریق سیاست های محدود کننده صادرات‌ با هدف تامین پایدار مواد اولیه فولادی ها به دنبال ایجاد توازن بیشتردر کوتاه مدت است. لیکن از طریق توسعه گسترده فعالیتهای اکتشافی توسط ایمیدرو و مشارکت بخش خصوصی به دنبال شناسایی پتانسیل های جدید معدنی می باشیم.

خلوصی بیان کرد : ذوب آهن اصفهان با وجود آنکه پایه گذار معادن بود ،  هم اکنون از معدن برخوردار نیست . متاسفانه زمانی که ذوب آهن واگذار شد با کل زنجیره تامین مربوطه واگذار نگردید و معادن از آن جدا شدند و مشکلات امروزی ایجاد شد.

وی گفت : ایمیدرو از طریق معادن در اختیار مانند چاه گز  و سنگان تا حدودی توانسته این مواد را برای ذوب آهن تامین کند که البته همچنان نیازمند حمایت جدی است و وظیفه ما است که در این خصوص برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه