شمانیوز

معاونت بهداشت وزارت بهداشت:

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مدل نهایی پزشک خانواده کشور در دستور کار قرار گرفته است که بعد از این مرحله به سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و انتظار داریم با تامین اعتباری که برای سال آینده پیش بینی شده بتوانیم این برنامه را در سطح شهر نیز اجرا کنیم.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، علیرضا رئیسی افزود: براساس تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت به منظور پوشش بیش از 27 میلیون نفر از جمعیت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر در برنامه پزشک خانواده منابعی پیش‌بینی شده است که بخشی از آن مربوط به یک درصد مالیات برارزش افزوده از سوی وزارت بهداشت و بخش دیگر تحت عنوان صندوق روستایی در اختیار سازمان بیمه سلامت است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی که به طور کلی در کشور وجود دارد، جلسه امروز مروری بر تفاهم نامه ای بود که از اول امسال براساس آن اقدامات انجام شده است تا براساس سهمی که سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت در تامین منابع دارند، بتوانیم پرداختی‌ها را در زمینه حقوق کارکنان در سطح روستا و بحث تامین دارو ، مکمل ها و عقد قراردادها برای ده گردشی و دندانپزشکی را پوشش دهیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: چندین ماه تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان خانواده روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر وجود داشت که با همکاری دانشگاه‌ها این مشکلات تا حدود زیادی برطرف شده است و امیدواریم که تا قبل از پایان سال بتوانیم بدهی‌هایی که وجود دارد را پرداخت کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده در کل کشور می‌تواند باعث کنترل و مدیریت منابع در کل حوزه سلامت شده و ارتباط منطقی بین سطح یک و دو یعنی حوزه بهداشت، درمان و بستری ایجاد شود که نهایتا به نفع مردم و در بحث کنترل هزینه ها موثر خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه