شمانیوز

استاندار ایلام:

سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در نشست با نائینی، مدیرشعب بانک قرض الحسنه مهرایران در این استان، به نقش برجسته بانک در کمک به اقشار کم درآمد جامعه و اشتغال پایدار روستاییان تاکید کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، استاندار ایلام با اشاره به عملکرد بانک مهرایران در حوزه اشتغالزایی در مناطق محروم اظهارداشت: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغالزایی در مناطق کمتر برخوردار، تاثیر بسزایی در ایجاد درآمد پایدار برای اقشار ضعیف جامعه و کمک به بهبود معیشت روستاییان دارد.

سلیمانی دشتکی افزود: تسهیلات اشتغال روستایی باید منجر به ایجاد شغل دائمی شود تا تاثیر گذاری لازم را داشته و موجب ارتقای معیشت روستاییان شود.

وی تاکید کرد: در توجیه پذیری طرح ها باید بانک ها بسیار دقت کنند و دستگاه های حمایتی اعتبار را در مسیر اشتغال پایدار جذب کنند؛ در غیر این صورت توانمندسازی موقتی می شود.

در این جلسه، نائینی به معرفی دستاوردهای بانک قرض الحسنه مهرایران و ارائه گزارشی جامع از آمارهای بانکی و عملکرد آن در حوزه مسئولیت های اجتماعی پرداخت.

وی با توجه به اهمیت اشتغال در جامعه و سیاست های کلی آن، یکی از اهداف اجتماعی بانک را محرومیت زدایی از روستاها و رونق کسب و کار در مناطق محروم و روستاهای کشور دانست و به تشریح عملکرد بانک در در این بخش پرداخت.

مدیرشعب استان ایلام اظهارداشت: ۳۵۰۶ فقره پرونده تسهیلات روستایی با همکاری بنیاد برکت به مبلغ ۵۶۲ میلیارد ریال به روستائیان و ۱۱۹۴ پرونده تسهیلات اشتغال زایی کسبه و صنوف به مبلغ ۴۳۰میلیارد ریال طی سال جاری در استان ایلام پرداخت شده است .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه