شمانیوز

امیرحسین زمانی نیا معاون اموربین الملل وزیر نفت:

پیش بینی نفت و گاز تا ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به صورتی است که مصرف گاز بر نفت پیش می‌گیرد خوشبختانه کشور ما باتوجه به ذخایر گازی مطلوب می‌تواند در منطقه اثر گذار باشد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: امیرحسین زمانی نیا معاون اموربین الملل وزیر نفت گفت: پیش بینی بازار نفت و گاز تا ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به صورتی است که مصرف گاز بر نفت پیش می‌گیرد خوشبختانه کشور ما باتوجه به ذخایر گازی مطلوب می‌تواند در منطقه اثر گذار باشد.

او ادامه داد: طبق پیش بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۴۰ کشور‌های روسیه، ترکمنستان و آذربایجان بعد از آمریکا بیش‌ترین صادرات را خواهند داشت و خاورمیانه در حد متوسط است.

معاون اموربین الملل وزیر نفت تصریح کرد:بنابراین  نیازمند است پروژه‌ها مهم در قشم را حمایت کنیم و آن‌ها را به سرانجام برسانیم تا بتوانیم از این ذخایر خدادادی استفاده کنیم، خوشبختانه همه توانمندی‌های تخصصی و مالی داخلی برای توسعه ظرفیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی بسیج شده اند؛ میادین غرب کارون با حداکثر توان در حال توسعه و تولید است.

 گسترش تولید نفت خام سنگین با ظرفیت ۴۰ هزار بشکه در روز

زمانی نیا اضافه کرد: طبق برآورد‌های انجام شده کلیه میادین مشترک نفتی تا سال آینده تعیین تکلیف می‌شوندبه طوری که در صنعت پتروشیمی از الان تا آخر سال آینده، هرماه یک پروژه جدید افتتاح می‌شود.

او در ادامه با اشاره به تحریم‌های نفتی گفت:قطعا با این تحریم‌ها درآمد‌های ما محدود‌تر شده، ولی در حال حاضر تمام ظرفیت‌ها و منابع مالی داخلی که امکان پذیر است بسیج شده که تمام توسعه‌های نظیر نفت، گاز و پتروشیمی عقب نماند.

معاون اموربین الملل وزیر نفت گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما این است که در پتروشیمی از امروز تا آخر سال ۹۹ هرماه یک پروژه افتتاح خواهد  شد بنابراین با اتکا به ظرفیت‌های داخلی، مالی و مهندسی حداکثر به صورت مقاومتی در حال انجام است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه