شمانیوز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا با اجرای مکانیزم ماشه در مسیر اشتباهی گام نهاده و نباید با آدرس غلط آمریکا در این مسیر قدم می‌گذاشتند.

احمد انارکی محمدی، نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به تصمیم اروپایی‌ها برای فعال‌سازی مکانیزم ماشه اظهار کرد: اروپایی‌ها به خصوص انگلیس که پیش از این اعتباری نزد ما ایرانی‌ها نداشتند با تصمیم اخیرشان در قبال ایران، اثبات کردند که دیگر قابل اعتماد نیستند.

 

وی افزود: اروپا در مسیر اشتباهی گام نهاده و نباید با آدرس غلط آمریکا در این مسیر قدم می‌گذاشتند؛ آنها بهتر از هر کس دیگر می‌دانند که ابتدا ایالات متحده از برجام خارج شد و سپس ما در راستای صبر استراتژیک گام‌های پنج گانه را با فواصل زمانی طولانی مدت برداشتیم تا هم اروپا فرصت عمل به تعهداتش را داشته باشد و هم ما رفتار آنها را پیش‌بینی کنیم.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما اروپا به جای اینکه به تعهدات اصلی خود که در بندهای برجام قید شده، عمل کنند، در راستای سیاست آمریکا به دنبال فعال‌سازی مکانیزم ماشه علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

انارکی محمدی با اشاره بازگشت تحریم‌های گذشته گفت: ما از گذشته تحریم بودیم و چه نوع تحریمی باقی مانده که اروپایی‌ها می‌خواهند با مکانیزم ماشه علیه کشورمان اعمل کنند؛ آمریکا سخت‌ترین و شدیدترین تروریسم اقتصادی را علیه ایران اعمال کرده و همه شخصیت‌های سیاسی و نظامی را در لیست تحریمی خود قرار داده؛ لذا دیگر گزینه‌های تحریمی دیگری برای اروپا باقی نمانده که بخواهد، علیه جمهوری اسلامی اعمال کند.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تا الان تمام گام‌های خود را براساس بندهای برجام برداشته است، خاطرنشان کرد: اگر قرار است طرف‌های اروپایی به برجام عمل نکنند و دیگر برجام عضوی نداشته باشد، پس بهتر است نامی از برجام باقی نماند.

 

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات نخست وزیر انگلیس که گفته بود باید با ایران درباره رسیدن به توافق مدنظر ترامپ مذاکره کرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس آنچه به نفع منافع ملی خود است، عمل می‌کند و ما اجازه نمی‌دهیم کشورهای اروپایی برای نظام سیاسی ایران تعیین تکلیف کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه