شمانیوز

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی:

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت داخلی‌سازی قطعات «های تک» و جلوگیری از خروج ارز و کاهش وابستگی صنعت خودروی کشور گفت: ‌مجلس آماده همکاری با قطعه‌سازان برای تامین منابع مالی در داخلی‌سازی قطعات است.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایکوپرس، مسعود پزشکیان درحاشیه بازدید مدیران ارشد ایران خودرو از قطعه‌سازان آذربایجان شرقی، با بیان این‌که تکنولوژی، قطع وابستگی و قدرت تولید بسترهایی است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، گفت: قطع وابستگی در صنعت خودروسازی کشور مستلزم پشتیبانی از صنعت قطعه‌سازی است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بنا به مقتضیات زمانی، تولید خودروهای کم مصرف مورد خواست و تقاضای مشتریان داخلی و دولت به واسطه مصرف سوخت بهینه است و باید صنعت خودرو کشور از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را برده و برای توسعه ظرفیت تولید خودروهای کم مصرف اقدام کند.

پزشکیان تاکید کرد: با توجه به پتانسیل‌های بسیار در قطعه‌سازی آذربایجان شرقی، تلاش می‌کنیم، قطعه‌سازی استان را با همدلی و همکاری خودروسازان به روز‌های پر‌رونق گذشته بازگردانیم.

نایب رئیس اول مجلس  شورای اسلامی گفت: بسیاری از قطعات مورد نیاز ایران خودرو تبریز در استان آذربایجان شرقی تولید می‌شود که قرار است این قطعات از داخل استان تامین شود. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه