شمانیوز

سید مصطفی رضوی:

توسعه اقتصاد هوشمند موضوعی است که در دستور کار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دارد و یکی از مباحث آن معاملات الگوریتمی بازار سرمایه است.

به گزارش شمانیوز به نقل از سنا، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه آیین گشایش دومین دوره رقابت های الگوریتمی بازار سرمایه، ضمن بیان مطلب فوق، گفت: بازارهای سرمایه با موضوع سرعت، شفافیت، افزایش قدرت نقدشوندگی و سایر پارامترها ارزیابی می شوند. معاملات الگوریتمی به توسعه سرعت در معاملات کمک کرده و قدرت نقدشوندگی را در بازار افزایش می دهد.

سید مصطفی رضوی ادامه داد: توسعه معاملات الگوریتمی منجر به جلب حضور تخصص های مختلف در رشته هایی نظیر مدیریت، ریاضیات، کامپیوتر، روانشناسی و سایر حوزه ها شده و بازار سرمایه را به بازاری اصولی، علمی و به دور از رفتارهای هیجانی تبدیل می کند.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار معاملات الگوریتمی بازار سرمایه را به انتظارات جهانی نزدیک تر کرده و برقراری ارتباطات آتی بازار سرمایه را تسهیل می کند.

رضوی ابراز داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار علاوه بر تدوین مقررات، ضوابط و زیرساخت های لازم، با برگزاری چنین رقابت هایی زمینه مشارکت بیشتر در توسعه معاملات الگوریتمی را فراهم می کند و البته مشوق های لازم را برای این کار در نظر گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه های دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی ، توسعه اقتصاد هوشمند و هوشمندی در اقتصاد است و معاملات الگوریتم از جمله مواردی است که به توسعه اقتصاد هوشمند که از برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی است، منجر می شود. چنین اقداماتی موجب می شود تا اقتصاد هوشمندتر در بازار سرمایه فعال باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه