شمانیوز

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد :سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد همه اقشار جامعه را که از هیچ گونه پوشش بیمه ای برخوردار نیستند تحت پوشش قرار دهد.

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عباس نورمحمدی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در اداره کل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، گفت: به منظور تعمیم و گسترش بیمه به آحاد جامعه، علاوه بر کسانی که در کارگاه ها ، شرکت ها و موسسات دولتی و غیردولتی کار می کنند ، کسانی که تحت پوشش هیچ گونه نظام و صندوق بیمه ای خاصی نیستند، می توانند به صورت خویش فرما و بر اساس ضوابط بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد مشمول حمایت های تامین اجتماعی قرار بگیرند.

 وی صاحبان کسب و کارهای آزاد، هنرمندان، نویسندگان، مترجمان، خبرنگاران، روزنامه نگاران، زنان خانه دار، دانشجویان، رانندگان، زنبورداران، مهندسان و اعضای سازمان های نظام مهندسی ساختمان و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، ورزشکاران و... را از جمله اقشاری دانست که می توانند با ارایه درخواست و انعقاد قرارداد با سازمان تامیین اجتماعی از خدمات و حمایت های بیمه ای این سازمان برخوردار شوند.

  مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در باره شرایط سنی مشمولان بیمه حرف و مشاغل آزاد گفت: حداکثر سن برای پذیرش این افراد 50 سال در زمان ارایه و ثبت درخواست است و چنانچه سن متقاضیان بیشتر از 50 سال باشد، پذیرش درخواست آنان منوط به داشتن سابقه بیمه ای نزد سازمان تامین اجتماعی به ازای هر سال اضافه سنی مقرر خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه