شمانیوز

با وجود مهلت یک ماهه؛

روز جاری در فرایند پذیره‌نویسی سهام شرکت تامین سرمایه دماوند در نماد «تماوند»، به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۶ هزار و ۹۵۹ سهم تخصیص پیدا کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران با اعلام اینکه پذیره‌نویسی 600 میلیون سهم تامین سرمایه دماوند در فرابورس ایران در نخستین روز از مهلت 30 روزه به پایان رسید، گفت: در این پذیره‌نویسی تقاضای ثبت‌شده در سیستم معاملات بیش از 763 میلیون سهم بود که استقبال بالای خریداران از پذیره‌‌نویسی سهام این شرکت را نشان می‌داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، بهنام محسنی با یادآوری اینکه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این پذیره‌نویسی ۵۰ هزار سهم و قیمت هر سهم 1000 ریال بود، عنوان کرد: روز جاری در فرایند پذیره‌نویسی سهام شرکت تامین سرمایه دماوند در نماد «تماوند»، به هر کد معاملاتی حداکثر ۳۶ هزار و ۹۵۹ سهم تخصیص پیدا کرد.

او با بیان اینکه در این پذیره‌نویسی در مجموع 27 هزار و 314 کد معاملاتی، امکان دریافت اوراق را پیدا کردند، افزود: از این تعداد 168 کد مربوط به حقوقی‌ها و 27 هزار و 146 کد مربوط به معامله‌گران حقیقی بود که مشارکت 99 درصدی حقیقی‌ها را در این پذیره‌نویسی نشان می‌داد.

لازم به ذکر است که تامین سرمایه دماوند، اولین تامین سرمایه‌ای است که پذیره‌نویسی‌ آن به صورت سهامی عام و با حضور و مشارکت سهامداران بازار از طریق ثبت سفارش انجام شد. همچنین سرمایه این شرکت 2 هزار میلیارد ریال بوده و این پذیره‌نویسی در بازار سوم فرابورس صورت گرفت.

در این میان با اتمام پذیره‌نویسی سهام تامین سرمایه دماوند، نماد این شرکت در بازار سوم بسته شده و باید مراحل مربوط به ثبت شرکت دنبال شود و پس از این فرایند نماد این شرکت در بازار پایه باز خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه