شمانیوز

شهردار مشهد:

شهردار مشهد با بیان اینکه تاکنون در راستای هوشمندسازی در مشهد اقدامات خوبی انجام شده است، تصریح کرد: سه تحول عمده از سال گذشته تاکنون در مشهد اتفاق افتاده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایمنا، محمدرضا کلائی در حاشیه افتتاح نهمین نمایشگاه شهر هوشمند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از دو سال پیش شهرداری مشهد شعار شهر هوشمند را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و تلاش کرده زیرساخت‌های آن را در شهر فراهم کند.

وی فرایند تحقق شهر هوشمند را فرایندی زمان‌بر دانست و افزود: البته هر چه زمان پیش می‌رود، بروز و ظهور هوشمندی شهر در مشهد بیشتر می‌شود، اما تحقق کامل آن نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها است

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون که نمایشگاه شهر هوشمند میزان و سنجه فعالیت‌های شهرداری مشهد در حوزه شهر هوشمند و چگونگی میزبانی این شهر از صاحبان ایده و خرد در این حوزه است، خوشبختانه تحولات جدی اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: امیدوارم تلاش‌های صورت گرفته شهرداری مشهد برای هوشمند سازی موردقبول مردم، صاحبان کسب‌وکار و استارتاپ‌ها و زمینه‌ای برای پیشبرد اهداف تحقق شهر هوشمند قرار گیرد و در این زمینه پیش برندگی خودمان را در کشور حفظ کنیم.

کلائی گفت: در حال حاضر رقابت مشهد و تهران درزمینهٔ هوشمند سازی بسیار کم شده، ازاین‌رو باید تلاش کنیم رتبه اول خود را همچنان در کشور حفظ کنیم.

وی بابیان اینکه تاکنون در راستای هوشمند سازی در مشهد اقدامات خوبی انجام‌شده است، تصریح کرد: سه تحول عمده از سال گذشته تاکنون در مشهد اتفاق افتاده است.

شهردار مشهد گفت: موضوع نخست جمع‌آوری فینتک‌ها و شکل‌گیری بستر لازم برای حضور آن‌ها است که به‌طور طبیعی چرخه مالی را برای استارتاپ‌ها به ارمغان می‌آورد، افزود: نکته دوم گسترش یافتن ابزارهای شهر هوشمند به‌عنوان اتصال جدی برای خدمات مختلفی است که توسط مدیریت شهری ارائه است.

وی تصریح کرد: نکته سوم همه‌گیر شدن سطح استفاده‌کنندگان متوسط است که راهبرد ما برای استفاده‌کنندگان خرد در سال سوم فعالیت شهرداری ادامه پیدا می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه