شمانیوز

تفاهم نامه همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران و بیمه حافظ جهت تسهیل سرمایه گذاری های صادرات محور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به امضا رسید.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات با اشاره به ضرورت استفاده این صندوق از ظرفیت صنعت بیمه برای افزایش ظرفیت ریسک پذیری و متعاقباً توسعه صادرات، راهبرد جدید این نهاد حمایتی را تشکیل کنسرسیوم های بیمه ای برای مدیریت ریسک های کلان صادراتی عنوان نمود.

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه در گذشته کمتر علاقه مند به ورود به عرصه پوشش ریسک های اعتباری بوده از آمادگی این صندوق برای ابزار سازیهای بیمه ای جدید برای تسهیل و ایجاد امنیت صادراتی کشور با کمک شرکتهای بیمه تجاری خبر داد.

افروز بهرامی: بیمه های اعتباری داخلی را یک حلقه مفقوده صنعت بیمه معرفی نمود و عنوان کرد تجربه و تخصص صندوق در زمینه بیمه های اعتباری در اختیار شرکت های بیمه تجاری قرار خواهد گرفت.

محمود دودانگه رئیس هیات مدیره بیمه حافظ نیز هدف از عقد تفاهم نامه همکاری با این صندوق حمایتی را طراحی بسته های یکپارچه بیمه ای برای صادرات عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد کشور در آینده نزدیک شاهد اثرات مثبت این تفاهم باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه