شمانیوز

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت:در توسعه صنعت فولاد کشور زنجیره تولید فولاد به هم خورده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از دنیای معدن، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در توسعه صنعت فولاد کشور زنجیره تولید فولاد به هم خورده است، وذوب آهن اصفهان تنها مصرف کننده سنگ آهن دانه بندی در کشور است و این شرکت، تنها فولادساز کشور است که از انرژی بدون یارانه استفاده می کند و یارانه هم می پردازد.

یزدی زاده، حیات و زنده ماندن معادن کشور را در گرو فعالیت های ذوب آهن دانست و افزود: اگر ذوب آهن بخواهد توسعه پیدا کند ،زغال سنگی ها باید در کنار ذوب آهن اصفهان باشند.

یزدی زاده با یادآوری این نکته که به دلیل واگذاری های انجام شده ، سنگ آهن از ذوب آهن جدا شد، تاکید کرد: ابتدای شکل گیری ذوب آهن ،معادن کشور به عنوان زنجیره کامل دیده شد اما پس از واگذاری ها این توازن به هم خورد و این امر باعث مشکلاتی در تولید فولاد کشور شده است .

وی، صادرات بیلت و شمش را نسبت به صادرات سنگ آهن با ده درصد ارزش افزوده بیشتر عنوان کرد و اظهار داشت: معادن را به ذوب آهن نمی دهند چون برای معادن اقتصادی نیست

مدیر عامل شرکت از سهم ده درصدی ذوب آهن در تولید فولاد خبر داد و خاطر نشان کرد: سود واحدهای معدنی و بازدهی سرمایه این واحدها باید با فولادی ها مقایسه شود

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه