شمانیوز

عضو هیئت مدیره بورس تهران:

علی اکبر امین تفرشی، تحلیل‌گر ارشد بازار سرمایه اظهار داشت: نمی‌توان با اطمینان گفت روند همواره طی ماه‌های آتی افزایشی خواهد بود، بلکه این روند مرتبط با رویدادهایی است که می‌تواند تاثیرگذار باشد و سطح تحلیل‌گری برای تجزیه و تحلیل بازارهای مالی باید عمق بیشتری پیدا کند.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایسنا، علی اکبر امین تفرشی، تحلیل‌گر ارشد بازار سرمایه و عضو هیات مدیره بورس تهران با اشاره به روند رو به رشد شاخص کل بازار سرمایه اظهار کرد: رشدی که بازار سرمایه تجریه می‌کند، بیش از همه نمایانگر این است که نقدینگی که در سطح اقتصاد کلان کشور سرگردان است، در بازار سرمایه مطلوبیت پیدا کرده و عمده آن جذب این بازار می‌شود.

وی ادامه داد: این رویه در سال‌های گذشته اتفاق نمی‌افتاد اما اخیرا گرایش به بازار سرمایه افزایش پیدا کرده است. شاید دلیل این موضوع این باشد که در سایر بازارها در اقتصاد کلان کشور مانند بازار مسکن، طلا، ارز و امثال آن به دلیل روندی که بخشی از آن امنیتی و بخشی دیگر نتیجه سیاست‌هایی است که در اقتصاد کشور وجود دارد، آرامش حاکم شده است و سرمایه‌گذاران امکان رشد را بیشتر در بازار سرمایه قابل تصور می‌دانند و به همین دلیل گرایش به طرف این بازار بیشتر شده است.

این عضو هیأت مدیره بورس تهران با اشاره به اینکه ممکن است روند رو به رشد بازار سرمایه معکوس شود، توضیح داد: به همین ترتیب هم باید انتظار داشته باشیم اگر اتفاق منفی که در بازارهای مالی تاثیرگذار باشد، رخ دهد، روند رو به رشد بازار سرمایه معکوس شود.

امین تفرشی تاکید کرد: بنابراین نمی‌توان با اطمینان گفت روند همواره طی ماه‌های آتی افزایشی خواهد بود، بلکه این روند مرتبط با رویدادهایی است که می‌تواند تاثیرگذار باشد و سطح تحلیل‌گری برای تجزیه و تحلیل بازارهای مالی باید عمق بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به تاثیر پارامترهای مختلف در استقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه، اظهار کرد: البته چند عامل مانند افزایش قیمت نفت و تاثیر آن روی محصولات پتروشیمی، افزایش نرخ دلار، انتظاارت تورمی و نظایر آن باعث می‌شود توجه سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه بیشتر از قبل شود

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه