شمانیوز

وزیر امور اقتصاد و دارایی مطرح کرد با افزایش فشارهای اقتصادی دشمنان افزایش درآمدهای مالیاتی اهمیت ویژه ای داشته و همچنین از حذف مقررات زائد برای پیشرفت فعالیت های اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از شبکه خبر: «فرهاد دژپسند» عصر شنبه در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار افزود: وزارت اقتصاد برای روان‌تر کردن فعالیت‌های اقتصادی، حذف مقررات زاید و کاهش زمان صدور مجوز‌ها را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات مهمی را انجام داده است.

وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه وزارت اقتصاد برای این هدف، اراده جدی دارد، اضافه کرد: برای حذف هر مجوز کسب و کار و یا کاهش زمان صدور آن زنجیره‌ای از بررسی‌ها و اقدامات کارشناسی توسط تیم‌های حرفه‌ای و با همکاری دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود تا بهبود محیط کسب و کار را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: کشور باید بر مبنای توانمندی‌های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، کارآفرینان جوان باید مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بی واسطه مطرح کنند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی اضافه کرد: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده که تصویب آن می‌تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص زیر گروه مربوط داشته باشد.

وی گفت: دشمنان در پی افزایش فشار‌های اقتصادی هستند، بنابراین باید به افزایش درآمد‌های مالیاتی توجه داشت.

وزیر اموراقتصادی و دارایی اضافه کرد: افزایش درآمد‌های مالیاتی به معنای فشار به مودیان خوش حساب و قدیمی نیست، بلکه تلاش شده است که پایه‌های مالیاتی جدید تعریف شده و از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه بهره برداری از گمرک الکترونیک و هوشمند، اضافه کرد: دولت برای بهبود فضای کسب و کار توجه داشته و تاکنون۴۴ جلسه در این باره برگزار شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied