شمانیوز

وزیر اقتصاد در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار:

وزیر امور اقتصادی و دارایی در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار اظهار داشت: وزارت اقتصاد برای روان تر کردن فعالیت های اقتصادی، حذف مقررات زائد و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات مهمی را بعمل آورده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر فرهاد دژپسند در سخنان خود در این نشست که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: وزارت اقتصاد برای این مهم اراده جدی دارد و برای حذف هر مجوز کسب و کار و یا کاهش زمان صدور آن، زنجیره ای از بررسی ها و اقدامات کارشناسی توسط تیم های حرفه ای و با همکاری دستگاه های اجرایی صورت می گیرد تا بهبود محیط کسب و کار را شاهد باشیم.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه کشور باید بر مبنای توانمندی های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، گفت: کارآفرینان جوان، در این نشست مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بی واسطه مطرح نمایند.

وی در ادامه اعلام کرد: مدت زمان ثبت شرکت های تجاری در تهران تا اردیبهشت ماه سال آینده به سه روز کاهش می یابد.

دژپسند گفت: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است که تصویب آن می تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه ای جایگاه ایران در شاخص زیر گروه مربوط داشته باشد.

وی با بیان اینکه در پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که اول بهمن ماه سالجاری برای بررسی و تصویب به دولت ارسال شد، تصریح کرد، چهار رکن اساسی شامل تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، اصلاح انواع مالیاتها در قالب مالیات بر مجموع درآمد، اعمال مالیات بر عایدی سرمایه و ساماندهی معافیت‌های مالیاتی مورد توجه قرار گرفته است.

دژپسند افزود: توجه به افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای فشار به مؤدیان خوش حساب نیست، بلکه این هدف از طریق تعریف پایه‌های جدید مالیاتی، ساماندهی معافیت‌ها و جلوگیری از فرار مالیاتی محقق می شود.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه، مجموع تعداد جلسات برگزار شده کمیسیون‌های تخصصی هیات مقررات زدایی از سال۱۳۹۴ لغایت ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۷ جلسه بوده است، در حالی که تنها ظرف یک سال و نیم اخیر، ۴۴ جلسه این کمیسیون برگزار شده است تاکید کرد: این نشان از اهتمام ویژه و درک بهتر وزارت اقتصاد در مدت اخیر نسبت به بهبود فضای کسب و کار و حذف مقررات زاید دارد.

وی خاطرنشان کرد: از فعالان اقتصادی بویژه کارآفرینان جوان انتظار است، در عرصه مشارکت در سیاست گذاری بویژه در حوزه تسهیل فضای کسب و کار بیشتر به وزارت اقتصاد کمک کنند.

دژپسند در پایان گفت: همکاری ها محدود به جلسات هم اندیشی نشود، شبکه تعاملی تحلیل گران جوان اقتصاد ایران(اکونت) برای این منظور راه اندازی و در خدمت این عزیزان است.

گفتنی است، در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار اهم موضوعات، مسائل و مشکلات مورد تاکید کارآفرینان جوان در حوزه های اقتصاد هوشمند، امور مالیاتی، تامین مالی و بازار سرمایه، امور گمرکی، مقررات و مجوزها و راهکارهای بهبود محیط کسب و کار بی واسطه با وزیر اقتصاد مطرح شد و دکتر دژپسند نیز دستورات لازم را به سازمان ها و مراکز مسوولیت برای تعامل بیشتر با کارآفرینان و بررسی و رفع مشکلات آنها صادر نمود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied