شمانیوز

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ۱۰۸ مجوز کارگزاری در کشور صادر شده و فعال هستند. غیر از این موارد، برای هیچ دستگاهی حتی وزارتخانه های نفت، نیرو و کشاورزی مجوز کارگزاری صادر نشده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر شاپور محمدی عصر دیروز  ۵ دیماه در نشست هم اندیشی کارآفرینان جوان با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: ۱۰۸ مجوز کارگزاری صادر شده که برخی در حال تبدیل به سهامی عام هستند. غیر از این موارد، مجوز کارگزاری به هیچ  شخص و دستگاهی حتی وزارتخانه‌های نفت، نیرو  و کشاورزی داده نشده است.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: طی سه سال اخیر بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شده است، در حالی که این عدد قبلاً ۱۰ هزار میلیارد تومان بود.

 

محمدی با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر زمان بر بودن پذیرش‌ها بود، گفت: فرایند پذیرش‌ها در دنیا بین ۳ تا ۴ ماه است در حالی که در کشور ما روند پذیرش مشکلی ندارد بلکه در حسابرسی، ثبت، امضای مدیرعامل و… مسایلی هست که موجب طولانی شدن زمان پذیرش می‌شود.

 

رئیس سازمان بورس افزود: در واقع در ایران، به طور معمول مدارک ناقص است و در صورت تکمیل مدارک، زمان پذیرش سهام شرکت ها در بازار سرمایه ، بین ۴ تا ۵ ماه خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه