شمانیوز

دسترسی مستقیم به منابع تولید عمده و اطلاع از قیمت عمده انواع خرما، از دغدغه های اصلی خریداران عمده و صادرکنندگان حوزه خرما می باشد. به علت وجود واسطه های فراوان در فرآیند خرید و فروش خرما و واسطه گری، باعث بالا رفتن کاذب قیمت خرما و کم شدن سود خریدار و تولیدکننده می شود.

دسترسی مستقیم به منابع تولید عمده و اطلاع از قیمت عمده انواع خرما، از دغدغه های اصلی خریداران عمده و صادرکنندگان حوزه خرما می باشد. به علت وجود واسطه های فراوان در فرآیند خرید و فروش خرما و واسطه گری، باعث بالا رفتن کاذب قیمت خرما و کم شدن سود خریدار و تولیدکننده می شود.

 

به همین دلیل بسیاری از خریداران عمده تمایل دارند تا راهی آسان و ارزان برای دسترسی به تولیدکنندگان مستقیم خرما بیابند تا با قیمت مناسب تری اقدام به خرید عمده خرما کنند.

 

در این میان دو نمونه ی خرما مضافتی بم و خرما پیارم از انواع خرمای تولید در کشور با تقاضای بیشتری برای خرید همراه هستند که قیمت خرما پیارم در مقایسه با دیگر انواع خرما بسیار بالاتر می باشد.

 

خرما مضافتی بم

خرمای مضافتی بم یکی از محبوب ترین انواع خرما در کشورمان است که بیشترین میزان تولید را نیز به خود اختصاص داده است.

این خرما در دیگر کشورها نیز محبوب بوده و سالانه مقادیر بالایی به دیگر نقاط به خصوص کشورهای اروپایی صادر می شود و همه ساله خریداران عمده بسیاری برای خرید عمده خرمای مضافتی اقدام می کنند.

 

این خرمای مرغوب در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان تولید می شود و بیش از نیمی از خرمای تولید کشور از نوع مضافتی می باشند.

 

خرما مضافتی یکی از بهترین انواع خرمای تولیدی در ایران است که بیش از نیمی از تولیدات خرمای ایران را به خود اختصاص داده است. رقم مضافتی نسبت به سایر انواع خرما دارای میزان رطوبت بالاتری می باشد که همین باعث طعم و مزه منحصر به فرد آن شده است. بیشترین میزان مصرف داخلی خرما در مناطق مرکزی و شمالی کشور نیز از نوع خرمای مضافتی می باشد که دارای بازار پسندی بالایی است.

 

خرمای مضافتی در مناطقی همچون استان کرمان و سیستان بلوچستان تولید می شود و این مناطق سهم عمده ای در تولید خرمای کشور دارند. شهرهای بم، سراوان، بروات و جیرفت از مهم ترین مراکز تولید خرمای مضافتی هستند که در این میان خرمای مضافتی بم بسیار معروف می باشد.

 

خرما پیارم

به دلیل طعم و مزه ی فوق العاده، خرید خرمای پیارم در میان مصرف کنندگان با رشد زیادی رو به رو بوده است. خرمای پیارم از دسته خرماهای نیمه خشک ایران محسوب شده و ماندگاری بالایی دارد و به دلیل نیمه خشک بودن، سهولت در نگهداری و حمل و نقل آن توجه بازار های جهانی را به خود معطوف کرده و مشتریان زیادی در کشورهای همسایه و اروپا به سوی خود جذب کرده است.خرمای پیارم دارای مواد مغذی زیادی از جمله مواد قندی، پروتئینی و مواد معدنی می باشد و ارزش بالای غذایی در میان دیگر ارقام خرما دارد.

 

با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور و گسترش استفاده از تلفن های هوشمند، این بار نوبت به بخش کشاورزی و تولیدکنندگان این حوزه رسیده است تا با استفاده از ابزارهای هوشمند با خریداران و صادرکنندگان این حوزه ارتباط برقرار کنند و بتوانند محصولات خود را با قیمت مناسب و به صورت عمده به فروش برسانند.

 

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی اینکوباک با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار اینکوباک می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

 

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت رایگان در بازار اینکوباک از خدمات ویژه آن استفاده و به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

آدرس وبسایت: www.incobac.com

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه