شمانیوز

عضو کمیسیون انرژی در گفت‌وگو با شمانیوز:

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: روحانی اگر به تخریب جناح‌ها ادامه دهد، نه‌تنها تنور انتخابات گرم نخواهد شد، بلکه آن را سرد هم می‌کند و مردم را از نقششان در تعیین سرنوشت خود دلسرد خواهد کرد.

احمد صفری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، با اشاره به اظهارات روحانی در جمع استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: در این شرایط و بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی باید مردم را به اعتماد و هم‌بستگی دعوت کنیم تا در انتخابات پیشِ‌رو مشارکت حداکثری داشته باشند.

وی افزود: اظهارات روحانی علیه اصولگرایان و منتقدان در این شرایط زمانی به مصلحت کشور و نظام نیست و باید همه مردم و سران قوا و مسئولان در کنار هم باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله روحانی به شورای نگهبان اظهار کرد: شورای نگهبان براساس وظایفی که برای او تعریف شده، عمل کرده است و براساس اطلاعاتی که مراجع چهارگانه به این نهاد ارائه می‌دهند درباره تأیید یا عدم تأیید صلاحیت کاندیداها تصمیم‌گیری می‌کند.

صفری با اشاره به اینکه شواری نگهبان رویکر غرض‌ورزانه ندارد، یادآور شد: نمایندگان باید پاسخگوی عمل خود باشند و آن نماینده‌ای هم که به خاطر پرونده فساد مالی ردصلاحیت شده باید درباره جرایمش شفاف‌سازی کند و دست از سیاه‌نمایی بردارند.

وی با بیان اینکه عملکرد اشخاص در تأیید صلاحیت افراد تأثیرگذار است، یادآور شد: اگر مجلس ما قانون‌مند بود امروز 90 نفر از نمایندگانش به خاطر جرایم مالی رد صلاحیت نمی‌شدند.

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس، در این دوره از مجلس آن‌قدر بسیاری از مسائل را برای نمایندگان سهل و آسان گرفتند که نماینده جرئت انجام برخی کارها را به خود می‌دهد؛ در صورتی که باید برای نمایندگان بیش از سایر مسئولان مسائل محکم‌تر و جدی‌تر بگیرند.

صفری گفت: روحانی اگر به این روندی که الان در پیش گرفته ادامه دهد، نه‌تنها تنور انتخابات گرم نخواهد شد، بلکه آن را سرد هم می‌کند و مردم را از نقششان در تعیین سرنوشت خود دلسرد خواهد کرد.

به گزارش شمانیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با کنایه به اصولگرایان گفت: «برخی می‌خواهند دور ایران را دیوار بکشند و بگویند ایران یک جزیره منزوی است. می‌خواهند ما را از دنیا جدا کنند. هر کسی می‌خواهد ما را از دنیا جدا کند فردا باید پاسخگو باشد»

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه