شمانیوز

​خانه معمار : نمای مدرن ساختمانسرچشمه گرفته از خلاقیت است.اگردوستدار طرح های غیر منتظره هستید نمای مدرن سراسر هیجان و خلاقیت در عین زیبایی است.

نمای ساختمان یکی از تخصص های مهم ساختمان است که دارای سبک های مختلف نمای مدرن ،نمای کلاسیک ،نمای نئوکلاسیک و... می باشد.در ادامه با ما همراه باشید با نمای مدرن ساختمان.

در حالی که بیشتر مردم به نمای بیرونی خانه صرفاً به عنوان یک موضوع زیبایی شناختی نگاه می کنند، اما نماها نیز نقش بسزایی در پایداری خانه دارند. طراحی نمای هر ساختمان، لباس و پوسته بیرونی آن است و موجب ایجاد اولین تصور ناظران در مورد خانه خواهد بود.

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[ (1)

علت اهمیت نمای ساختمان مسکونی

نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تاکید بر طراحی است. برای بسیاری از ساختمان ها، طرح های استانداردی مطابق با مقررات ساختاری تنظیم شده اند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند. این موضوع موجب ایجاد تاثیرات مخربی بر مکان هایی که ما در آن زندگی می کنیم، می باشد.

علاوه بر بحث زیبایی شناسی، یک نمای ساختمان نیز نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، یک نمای ساختمانی می تواند بسیاری از فرصت ها را برای ساختمان ها ایجاد کند.

در انتخاب سبکی خاص برای نمای بیرونی ساختمان، مهم این است که چندین مولفه را در نظر بگیرید: آب و هوا و محیط طبیعی، خاص بودن مکان خانه، ظاهر ساختمان های مجاور و تمایل شما برای ادغام با محیط. درادامه در مورد طراحی نمای مدرن، این سبک زیبا و جسورانه در معماری توضیح داده می شود.

 

نمای مدرن ساختمان مسکونی

کلمه ی “مدرن” به معنای آنچه که مربوط به زمان حال است، می باشد; بنابراین هنگامی که در مورد خانه هایی با نمای مدرن صحبت می کنیم، به مواردی اشاره می کنیم که مطابق با آخرین روش ها ساخته می شوند.

جنبش مدرن در معماری در دهه های اولیه ی قرن بیستم آغاز شد. این طرح به عنوان مخالفت با سبک های قدیمی استفاده می شد که با تزئینات پیچیده طراحی می شدند.

طراحان به دنبال راه هایی برای ساده تر کردن معماری بودند; این امر منجر به ایجاد اشکال ابتکاری در ساخت و ساز با استفاده از مواد جدیدی مانند بتن، فلز و شیشه شد.

در حال حاضر، انواع نامتناهی از طرح های خانه هایی با نمای مدرن وجود دارد. با این حال، همه ی آنها بر اساس اصول مشترک سادگی، کارایی، ظرافت و عدم تزئینات بنا طراحی شده اند. زیبایی یک خانه مدرن در طراحی بی تکلف آن نهفته است.

این رویکرد منجر به افزایش تعداد ساختمان های مرتفع شده که از سیستم های فریم ساختاری با دهانه های طولانی تشکیل شده اند و به لطف فناوری توسعه یافته است.

 

نظرات میس ون دروهه در مورد نما

تعریف “معماری پوست و استخوان از میس ون دروهه” سیستم های دیوار پرده ای را توصیف می کند که امروزه در بسیاری از ساختمان ها اعمال می شود.

“فرم از کارکرد پیروی می‌کند”  از اصول مهم مدرنیسم می باشد، به این معنی که طراحی باید مستقیماً از هدف مشتق شود. شعار دیگر معماری مدرن از میس ون دروهه عبارت “کمتر بیشتر است” بوده است، که این مورد به این معناست که فرم ساختمان باید با حذف جزئیات غیر ضروری، سادگی و وضوح داشته باشد.همچنین مفهوم “حقیقت مواد” وجود داشت، که معتقد بود به جای پنهان کردن یا تغییر ظاهر طبیعی یک ماده، این موضوع باید در نمای مدرن قابل مشاهده باشد.

 

[[[[[[[[[[[[[[[[[[

ویژگی های اصلی نمای مدرن

 • عناصر قرار گرفته به صورت 90 درجه و تاکید بر خطوط افقی و عمودی.

 • استفاده از بتن مسلح و فولاد در نمای مدرن.
 • بیان بصری ساختار بنا به جای مخفی کردن عناصر ساختاری.
 • دنبال کردن زیبایی شناسی در استفاده از مواد تولید شده توسط فرآیندهای صنعتی.
 • اشکال مستطیل، استوانه ای و مکعبی ساختمان
 • ترکیبات نامتقارن
 • عدم تزئینات خانه
 • پنجره های بزرگ در باندهای افقی تنظیم شده است
 • نمای سفید یا کرم

 

اصول طراحی نمای مدرن

 

1) عدم وجود تزئینات در نمای خانه مدرن

تزئینات در نمای مدرن از بین می روند و بسیار ساده و در عین حال زیبا اجرا می شوند;به گونه ای که در آن مواد و اتصالات بسیار ساده و به خوبی اجرا می شوند.

 

2)تاکید بر اشکال مستطیلی و خطوط افقی و عمودی در نمای مدرن

استفاده از سطوح عمودی و افقی در نمای مدرن به وضوح قابل مشاهده است.

 

3)استفاده از متریال و سیستم های مدرن در نما

از ستون های فولادی در معرض نور استفاده می شود، بلوک های بتنی به عنوان یک مواد کامل استفاده می شوند. خرپاها از جنس استیل با فاصله طولانی اجازه فضای بدون ستون را می دهند و سیستم های گرمایش تابشی باعث راحتی انسان می شود.

 

4)استفاده از متریال سنتی به روش های جدید

از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به روش های ساده استفاده می شود ;که منعکس کننده زیبایی شناسی مدرن است.

فکر کردن فراتر از استفاده سنتی از متریال ضروری است. ترکیبات همچنین می توانند تعادل را به یک فضای بیرونی سخت منتقل کنند.

نمای سایدینگ تخته سنتی با روکش تخته عمودی ساده که در نماهای بزرگ استفاده می شود جایگزین می شود. آجر و سنگ تراشی ساده، بدون پایه است و در نمای مدرن به صورت مستطیل استفاده می شود.

 

0004-1024x576

5)تاکید بر واقعیت مواد

چوب برای بیان شخصیت طبیعی خود اغلب به جای رنگ آمیزی ،با رنگ طبیعی خود در نمای مدرن به نمایش گذاشته می شود.

که باعث می شود بافت و ویژگی خود را بیان کند.

 

رابطه بین فضاهای داخلی و سایت بنا و استفاده فراوان از شیشه و نور طبیعی در نمای مدرن

در نمای مدرن از پنجره های عمودی و افقی به نحو گسترده ای از کف تا سقف استفاده می شود ;که ورود نور طبیعی به عمق فضاهای خانه احساس می شود.

استفاده گسترده از شیشه باعث می شود از منظره های اطراف و محوطه سازی طبیعی بیشتر استفاده شود.

 

شکستن بخش ها با مخلوط کردن خطوط افقی و عمودی و آزمایش با عرض های مختلف و الگوهای چند جهت

این مورد این اطمینان را برای شما فراهم می کند که در راه رسیدن به یک طراحی واقعاً بی نظیر هستید.

در نمای مدرن سعی بر این است که از یک متریال سبک و خلاقانه استفاده شود; که کاملاً به شکل های جعبه هستند و نمایی سبک و هندسی را در ترکیب با روکش های فلزی به شکل یا رنگ های متفاوت به وجود می آورند.

انتخاب دو یا سه متریال متفاوت اما هماهنگ، می تواند به نمای مدرن جلوه ای خاص ببخشد .

اگر دیوارهای نما از روکش کامپوزیت سیمانی پوشیده شده باشد; گرمی را با لمس مواد طبیعی و خاکی مانند درب گاراژ چوبی یا حصار آجری می تواند وارد نمای مدرن کنید.

 

متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

متریالی که عمدتا در طراحی نمای مدرن ساختمان انتخاب می شوند عبارتند از:

 • بتن که ستون فقرات معماری مدرن است.
 • استفاده از آجر
 • نمای مدرن شیشه ای که شامل کرتین وال، فریم لس و اسپایدر می باشد.
 • استفاده از آلومینیوم یا کامپوزیت
 • استفاده از سنگ طبیعی در نما
 • نمای چوب یا ترموود
 • نمای مدرن اچ پی ال
 • نمای لوور
 • نمای دکوراتیو

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied