شمانیوز

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بمناسبت آغاز دهه فجر تشریح کرد:

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه این سازمان در رویکرد جدید خود، برنامه های متعددی را با هدف شکل گیری سازمان الکترونیک بیمه در برنامه های خود قرار داده است، گفت: نتیجه این اقدامات راه اندازی و ارتقاء مستمر خدمات الکترونیک بیمه سلامت و حرکت هوشمندانه به سمت نظام کاهش حذف دفترچه، تسریع و تسهیل فرآیند ارایه خدمات به شهروندان در چارچوب اهداف عالیه دولت الکترونیک و مدیریت منطقی منابع مبتنی بر نظام های الکترونیک بوده است.

به گزارش شمانیوز به نقل از آی هینا، مهندس طاهر موهبتی  که بمناسبت آغاز یوم الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با آی هینا گفت و گو می کرد؛ ایجاد معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت ایران را یکی از اقدامات مهم در این حوزه دانست و افزود: سازمان بیمه سلامت، همگام با حرکت جهانی نظام سلامت به سمت نظام های سلامت الکترونیک و نیـز همراه با برنامه دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت توسعه دولت الکترونیـک، عـزم، همت و توان خود را جهت طراحی، استقرار، و بهره برداری نظام های الکترونیـک، در قالـب سـازمان الکترونیک بیمه سلامت ایران متمرکز کرده است.

 وی ادامه داد:  سند برنامه راهبردی سازمان الکترونیک  سازمان بیمه سلامت ایران در برنامه ششم توسعه، اهداف، راهبرد و برنامه عملیاتی را  ترسیم کرده است تا مـدیران لایـه هـای مختلـف نظـام سلامت و سلامت الکترونیک به ویژه مدیران حوزه بیمه سلامت کشور بر اساس چشم انداز تعریف شده بتوانند با برنامـه ریـزی های یکپارچه، هماهنگ و همگرا در راستای تحقق آن اقدام لازم را بعمل آورند.

موهبتی به استقرار سرویس استحقاق سنجی اشاره کرد و گفت: سرویس برخط استحقاق سنجی درمان با استعلام برخط اطلاعات هویتی و بیمه ای فرد مراجعـه کننـده از بانکهای اطلاعاتی سازمانهای بیمه گر، که با استفاده از کد ملی انجام می شود، امکان حذف و کاهش دفترچـه بیمه در فرآیند ارایه خدمات در مراکز درمانی را فراهم می کند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت افزود: در این سیستم به صورت الکترونیکی و در لحظه، امکان رهگیری اطلاعات و خدمات ارایه شده به بیمه شدگان در مراکز مختلف درمانی وجود دارد که باعث بهبود کارایی، بهره وری، کنتـرل و نظـارت، مـدیریت پرداخـت و دریافت مالی بیمار و مراکز درمانی و در برآیند کلی شفاف سازی ارایه خدمات در حوزه سلامت می شود.

 به گفته وی، در حال حاضر سرویس استحقاق سنجی در ۱۷۰۰۰ مرکز سطح یک، 605 بیمارستان دولتی دانشگاهی، 10 هزار داروخانه در هنگام تائید داروهای گران قیمت و 3 هزارو300 مطب در هنگام نسخه نویسی الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد.

موهبتی در بخش دیگری از سخنانش نسخه نویسی الکترونیک را از دیگر اقدامات مهم سازمان بیمه سلامت ایران برشمرد و گفت:  سازمان بیمه سلامت با استفاده از توان بخش خصوصی اقدام به تولید سـامانه نسـخه الکترونیـک مبتنـی بـر سرویس کرده و آنرا به صورت پایلوت دراستان کرمان اجرا و پس از حصول اطمینان از عملکرد آن از ابتدای سال 1398 برنامه ریزی برای استقرار در 30 درصد شهرهای کشور با عمق 50 درصد مطب های طرف قرارداد و صد درصد موسسات ارائه دهنده خدمات سلامت سرپائی تا پایان سال انجام شده است که در حـال حاضـر بخشی از این مهم تحقق یافته است.

وی افزود: در این سامانه موضوع نسخه نویسی و نسخه پیچی انجام شده و کنتـرل هزینه در بدو تولید مدیریت شده و از ارائه خدمات خـارج از اسـتانداردهای مصـوب و گایـدلاینهـای درمـان جلوگیری به عمل می آید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه به استقرار سامانه رسیدگی الکترونیک اسناد بستری اشاره کرد و گفت: این سامانه در سازمان بیمه سلامت تولید و به صورت پایلوت در اسـتان اصـفهان اجرا و پس از حصول اطمینان از عملکرد آن از ابتدای سال 1398 برنامه ریزی برای استقرار در تمامی استانهای کشور تا پایان سال انجام شده است که در حال حاضر این مهم در هشـت اسـتان بـه صـورت کامـل و در بقیـه استانها به صورت موردی و مجموعاً در بیش از 450 بیمارستان عملیاتی شده است که مطابق برنامـه زمانبنـدی انجام شده تا پایان سال در تمامی بیمارستانهای دولتی دانشگاهی تحقق خواهد یافت.

وی ادامه داد:  با استفاده از ایـن سـامانه فرایند رسیدگی به اسناد بیمارستانی از مرحله دریافت اسناد تا مرحله رسیدگی که حدود 3 ماه زمان نیاز داشت به کمتر از 20 روز برنامه ریزی شده است.

موهبتی همچنین گفت: سازمان بیمه سلامت با توسعه سامانه تائید دارو گام های مؤثری در زمینه مدیریت هزینه ها برداشته اسـت. در این سامانه کلیه داروهای گران قیمت و پرونده ای، داروهای بیماران خاص و صعب العلاج، داروهای پر مصرف با شرایط خاص مدیریت می شود.

وی با بیان اینکه با کمک این سامانه 80 درصد هزینه های دارویی سازمان بیمه سلامت رصد و کنترل می شود، افزود: از دیگر ویژگی های مهم این سامانه رهگیری داروهای دارای کد اصالت با هماهنگی سازمان غذا و دارو و ستاد مبارزه با قاچاق کالا است. با بکارگیری این بخش از سامانه امکان تخلفات داروئی به حداقل ممکن کاهش یافته است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران  توسعه سامانه تایید خدمات را نیز راهی برای مبارزه با مفاسد در این حوزه دانست و گفت: سامانه تائید خدمات سازمان که در گذشته صرفاً کنترل هزینه داروهای گران قیمت و پرونده ای را داشت، به سایر خدمات از جمله خدمات تصویربرداری، تایید خدمات هموفیلی، همودیالیز و اعلام قیمت و تعهدات خدمات سازمان نیز تسری داده شده است.

   وی به راه اندازی مرکز 1666 اشاره کرد و افزود: این مرکز در راستای توسعه بستر ارتباطی برخط و غیرحضوری به منظور ارائه خدمات مشاوره ای، اخذ نظرات، انتقادات و پیشنهادات برای افزایش مشارکت بیمه شدگان و شرکای کاری سازمان در نظارت همگانی، تقویت و تثبیت اعتماد به سازمان راه اندازی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه