شمانیوز

هنگامی که قصد خرید از دیجی‌کالا دارید، انتخاب خود را بر چه اساسی انجام می‌دهید؟ قیمت مناسب کالا، زمان ارسال سفارش یا امتیاز فروشنده کالا؟ اگر این موارد برای شما اهمیت دارید و در فکر یک خرید هوشمندانه هستید، بهتر است نحوه ارائه بهترین پیشنهاد در صفحه خرید کالا بیشتر آشنا شوید.

پنجره خرید (Buy Box) هر کالا بخشی است که به شما بهترین گزینه موجود را برای خرید پیشنهاد می‌دهد، اما این به این معنی نیست که همیشه باید اولین مورد پیشنهاد شده را برای خرید انتخاب کنید. قسمت سمت چپ صفحه خرید هر محصول به پیشنهاد خرید مناسب اختصاص یافته است که فاکتورهای مختلفی در انتخاب آن نقش دارند.

 

پنجره خرید محلی است که در آن قیمت کالا نمایش داده می‌شود. این پنجره یکی از مهمترین بخش‌هایی است که کاربران در نخستین نگاه به یک کالا با آن روبه‌رو می‌شوند. فروشندگان مارکت‌پلیس می‌توانند با ارائه قیمت مناسب‌تر، آماده ارسال بودن کالا در مرکز پردازش دیجی‌کالا و کسب امتیاز عملکرد بالاتر نسبت به رقبا، از امتیاز نمایش کالای خود در پنجره اصلی خرید بهره‌مند شوند.

 

در این قسمت کالای هر فروشنده با در نظر گرفتن ارزان‌ترین قیمت، عملکرد مناسب فروشنده و امتیازی که مشتریان به فروشنده داده‌اند، سنجیده می‌شود. ارسال به موقع و کمترین میزان بازگشت کالا از دیگر امتیازات نشان‌دهنده عملکرد مناسب فروشنده است.  در نهایت پنجره خرید به کالای فروشنده‌ای اختصاص پیدا می‌کند که مجموع این امتیازات را به دست آورد.

 

بازه زمانی ارسال کالا گزینه دیگری است که در گرفتن پنجره خرید تاثیرگذار است. اگر کالا در مرکز پردازش دیجی‌کالا موجود باشد یا بازه زمانی ارسال کالا کمتر از دو روز آینده باشد، کالا شانس بیشتری برای قرار گرفتن در پنجره خرید خواهد داشت. در نهایت الگوریتمی طراحی می‌شود که با در نظر گرفتن همه این فاکتورها، بهترین پیشنهاد را برای نمایش در پنجره خرید به خریدار نشان دهید. به این ترتیب فروشندگان دیجی‌کالا در یک بازار رقابتی، برای کسب این جایگاه در پنجره خرید با یکدیگر رقابت خواهند داشت. خریدار هم می‌تواند بهترین انتخاب متناسب با نیاز خود را با در نظر گرفتن این شرایط داشته باشد. این در حالی است که همیشه می‌توانید به قسمت دیگر فروشندگان کالا مراجعه کنید و قیمت و سایر شرایط کالاها را با هم مقایسه کنید و بعد از آن انتخاب کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه