شمانیوز

هنگامی که شما آماده رفتن به خانه هستید، یک پرواز می‌تواند طی چند ساعت شما را به آنجا برساند، در حالی که روبرو شدن با یک سفر برگشت با ماشین می‌تواند دردناک به نظر برسد. در این راستا قیمت برای خرید بلیط هواپیما برای سفر با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود بسیار مناسب است.

اگر تنها روزهای محدودی را برای سفر داشته باشید و واقعاً می‌خواهید زمان با کیفیت را در مقصد خود بگذرانید، پرواز بهترین انتخاب شماست. اگر در داخل کشور پرواز می‌کنید، احتمال دارد بتوانید یک پرواز را پیدا کنید که اوایل روز شما را به مقصد خود برساند و به شما امکان می‌دهد تا به محض رسیدن، تعطیلات خود را شروع کنید. اگر تصمیم به رانندگی گرفتید، می‌توانستید قبل از رسیدن به آن مکان روزها در ماشین بگذرانید و به میزان قابل توجهی از مدت زمانی که می‌توانید در آنجا بگذرانید، فکر کنید ولی سفر با ماشین خسته کننده است و نمی‌توانید از مناظر لذت ببرید. علاوه بر آن خیلی دیر به مقصد خواهید رسید. هنگامی که شما آماده رفتن به خانه هستید، یک پرواز می‌تواند طی چند ساعت شما را به آنجا برساند، در حالی که روبرو شدن با یک سفر برگشت با ماشین می‌تواند دردناک به نظر برسد. در این راستا قیمت برای خرید بلیط هواپیما برای سفر با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود بسیار مناسب است.

 

برای مسافران بین المللی، پرواز تقریباً زمان نامحدودی از فرصت‌ها را به وجود می‌آورد، به ما این امکان را می‌دهد تا از سرزمین‌های دوردست بازدید کنیم، مقصدهای منحصر به فردی را تجربه کنیم و به کمال کشف سیاره خود بپردازید. بسیاری از این مناطق بدون مسافرت مدرن هوایی و بدون هواپیما گزینه‌ای برای اکثر ما نخواهد بود، یعنی در واقع نمی‌توانیم به آنجا سفر کنیم چرا که هواپیما تنها وسیله نقلیه جهانی است که به کشورهای دیگر می‌توان با آن سفر کرد. نگران قیمت بلیط هواپیما نباشید چراکه باتوجه به سرعت و خدمات، مناسب است.

 

هواپیماهای مسافربری یکی از پرطرفدارترین نوع هواپیما در ایران است که هر ساله شرکت‌های هواپیمایی تلاش زیادی در به روز کردن تکنولوژی خود را دارند. هر شرکت هواپیمایی این کار را در راستای انتقال امنیت و خدمات بالاتر به مسافران خود انجام می‌دهند و به همین دلیل به دنبال خرید هواپیمای جدید و با تکنولوژی بالاتری هستند. در این مقاله قصد داریم تا جدیدترین انواع هواپیمای مسافربری را معرفی کرده و شرح دهیم. لازم به ذکر است که قیمت بلیط هواپیما در انواع هواپیماها متفاوت است. اگر این هواپیما از نوع چارتر باشد بی شک قیمت بلیط هواپیما چارتر متفاوت از هواپیمایی سیستمی است.

 

چطور بلیط هواپیما را ارزان پیدا کنم

 

در سال‌های اخیر با وجود تحریم‌ها اما قراردادهایی در زمینه خرید هواپیما با کشورهای خارجی بسته شد که در صنعت هوایی و گردشگری ایران حرف جدیدی را خواهد زد. مشهورترین هواپیماهای مسافربری ایران ایرباس  بویینگ هستند که برای تمامی ایرانیان شناخته شده هستند. ایرباس ۳۴۰ از سری ۶۰۰ مدرن، در حال حاضر مدرن‌ترین هواپیمای مسافربری ایران است.

وزن هواپیمای ذکر شده بدون وجود مسافر، ۱۷۷ تن است و نهایت وزن برخاستن آن ۳۶۸ تن است. روی آن چهار پیشران ساخت شرکت رولزرویس نصب شده است. هواپیما با کمک آن‌ها می‌تواند با سرعت ۸۸۱ کیلومتر بر ساعت پرواز کند. قیمت بلیط هواپیما چارتر از نوع بویینگ بسیار پایین‌تر است بلیط سیستمی است.

 

میتسوبیشی ام آر جی | Mitsubishi MRJ

 میتسوبیشی یکی از بزرگترین شرکت‌های ژاپنی است و جدیدترین هواپیماهای ساخته شده در این شرکت MRJ است. این واژه مخفف Mitsubishi Regional Jet و به معنای جت منطقه‌ای میتسوبیشی است.

 

هواپیمای MRJ در واقع قابلیت این را دارد که به عنوان جدی‌ترین رقبای بوئینگ و ایرباس در تمام دنیا به ویژه کشورهای آسیایی، به شمار آید. این هواپیما کمی کوچک‌تر از بوئینگ۷۸۷ و ایرباس A350 است اما کیفیت بسیار خوبی دارد و به راحتی می‌تواند جایگزین بویینگ و ایرباس شود. میتسوبیشی ام آر جی شامل دو نمونه MRJ 70  با ۸۰ صندلی و MRJ 90  با ۹۲ صندلی است.

 

    ایرباس 350/Airbus A350

ایرباس 350 جدیدترین هواپیمای ایرباس است. این هواپیما جانشین هواپیمای ناکام 340 است و به همین منظور طراحی شد تا با 777 و 787 بوئینگ رقابت کند چراکه ایرباس 340 به درستی عمل نکرد و قابلیت خوبی نداشت. همزمان با اولین سال‌های قرن بیست و یکم بوئینگ درگیر طرح شد که بعدها به 787 تغییر نام داد. قیمت بلیط هواپیما چارتر ایرباس را می‌توانید در آژانس‌های هواپیمای استعلام کنید.

 

بمباردیر سری سی | Bombardier C-Series

بمباردیر یک شرکت هواپیمایی کانادایی است و تازه هواپیمای جدیدی به Bombardier C-Series را ساخته است. این هواپیما می‌تواند جایگزین خوبی برای بوئینگ و ایرباس باشد. بمباردیر سری سی شامل دو مدل سی‌اس۱۰۰ با ۱۳۳ صندلی و سی‌اس۳۰۰ با ۱۶۰ صندلی است.

 

ثقف

 

امبرائر ئی-جت ئی۲ | Embraer E-Jet E2

شرکت امبرائر برزیل یکی از جدیدترین نمونه جت مسافربری خود را به بازار معرفی کرده است که می‌تواند جایگزین درجه یکی برای بوئینگ و ایرباس باشد. Embraer E-Jet E2 شامل سه مدل E2 175 با ۸۸ صندلی،   E2 190 با ۱۰۶ صندلی و E2 195 با ۱۳۲ صندلی است.

 

 

انواع ایرباس‌ها

/ تعداد خریداری شده: 48 فروند Airbus A320

تعداد خریداری شده: 16 فروند /Airbus A350

 تعداد خریداری شده: 38 فروند/Airbus A330

 

بهترین هواپیمای مسافربری جهان

انواع بویینگ

تعداد خریداری شده: 50 فروند /Boeing 737 MAX

 کوچک ترین عضو خانواده بویینگ و پرفروش ترین هواپیمای مسافربری دنیاست که نزدیک به نیم قرن از پرواز نخستین نمونه آن می‌گذرد. بویینگ، هواپیمای 737 را در دهه 60 میلادی (1340) به عنوان یک هواپیمای کوچک کم هزینه برای مسیرهای کوتاه توسعه داد. به این ترتیب برای سرعت دادن به طراحی هواپیما، تا 60 درصد از سازه بدنه و سیستم ها با بویینگ 727 مشترک بود.

 

 تعداد خریداری شده: 30 فروند/Boeing 777

بویینگ 777 یا آن طور که عموما رایج است «تریپلسوِون»، از خیلی جهات محبوب ترین هواپیمای پهن پیکر دوربرد تولیدی این روزهای دنیاست؛ این هواپیما در ابتدا برای پر کردن بازار هواپیماهای پهن پیکر بین دو کلاس متوسط و بزرگ (متوسط 767 و بزرگ 747) طراحی شد اما با افول بازار کامبوجت های بزرگ، جای 747 را به عنوان ستاره پر فروغ بویینگ در بازار هواپیماهای پهن پیکر گرفت.

قیمت بلیط هواپیما علی بابا با توجه به نوع هواپیما متفاوت است و از طریق مراجعه به سایت می‌توانید آن را دریابید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه