شمانیوز

رئیس واحد متالورژی ثانویه فولاد مبارکه گفت: با تولید بیش از 73 هزار و 508 تن تختال با سیکل گاز زدایی تحت خلأ در واحد RH ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، رکورد جدیدی در دی‌ماه سال جاری به ثبت رسید.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، دانیال نظری گفت: با تولید بیش از 73 هزار  و 508 تن تختال با سیکل گاز زدایی تحت خلأ در واحد RH ناحیهٔ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، رکورد جدیدی در دی‌ماه سال جاری به ثبت رسید.

 

رئیس واحد متالورژی ثانویه فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر، رکورد قبلی تولید در این واحد را به میزان 55 هزار و 283 تن و مربوط به شهریور ماه سال جاری دانست و گفت: واحد گاز زدایی (RH) به‌دلیل قرار گرفتن در سیکل تولید فولادهای ویژه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

وی از کاهش توقفات، افزایش عمر نسوز و برنامه‌ریزی مناسب و همچنین از تلاش مضاعف کارکنان ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم به‌عنوان مهم‌ترین عوامل کسب این موفقیت نام برد و گفت: این رکورد نسبت به میزان تولید قبل، 33 درصد افزایش در تولید فولادهای خاص را نشان می‌دهد.

 

شغیعی رئیس گروه فنی تولید ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه نیز با اشاره به افتخارات این شرکت در ناحیهٔ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، گفت: در دی‌ماه همچنین رکورد تولید ماهانهٔ فولاد مخصوص لوله‌های انتقال نفت و گازترش گرید API X60 نیز با تولید 43 هزار و 79 تن نسبت به رکورد قبلی که در آبان ماه و به میزان 21 هزار و 531 تن به ثبت رسیده بود، با  100 درصد رشد، بهبود یافت.

 

رئیس گروه فنی تولید ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم تصریح کرد: با توجه به بی‌نیاز شدن کشور از واردات این نوع فولاد، این رکورد برای پروژه‌های نفت و گاز کشور و همچنین ذی‌نفعان فولاد مبارکه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

وی ثبت این دو رکورد ارزشمند را مرهون تلاش مضاعف کارکنان سخت‌کوش ناحیه، مرکز نسوز، کنترل کیفی، برنامه‌ریزی تولید، متالورژی و روش‌های تولید، آزمایشگاه و سایر واحدهای پشتیبانی‌کننده دانست و صمیمانه از آن‌ها قدردانی کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه