شمانیوز

مدیرعامل شرکت کاوه جنوب کیش گفت: امروز تولید در عرصه اقتصادی کلید حل مشکلات کشور و رهایی از وابستگی است.

به گزارش شمانیوز به نقل از دنیای معدن، جشن شروع به کار ۱۲۰ نیروی جوان و بومی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با حضور مدیرعامل این شرکت و سایر کارکنان برگزار شد.

علی دهاقین در این مراسم ضمن عرض تبریک بمناسبت فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی و آغاز به کار ۱۲۰ جوان بومی استان در این مجموعه، اظهار کرد: توسعه و تکمیل طرح های توسعه ای از جمله شرکت فولاد کاوه کیش نماد اقتصاد مقاومتی و نماد کار و تلاش جوانان ایرانی است و باید این الگو در سراسر کشور پیاده و عملی شود.

وی افزود: کلنگ مجموعه فولاد کاوه حنوب کیش در سال۱۳۸۵ و در زمینی به مساحت ۱۷۰هکتار با همکاری و سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان کشور زده شده است و اکنون ۱۸۰۰نفر به طور مستقیم و ۱۵ هزار نفر به طور غیرمستقیم مشغول به کار شده اند و فاز دوم آن در نیمه اول سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به محاسن و شرایط خوب جهت تولید فولاد در استان هرمزگان اشاره و تصریح کرد: دسترسی به آب های آزاد، نزدیکی به بنادر جهت صادرات و واردات، استحصال آب از دریا، همجواری با صنایع و دیگر شرکت های فولادی، نیروگاه ها، پالایشگاه ها و مکان های تولید انرژی در استان سبب شده که استان هرمزگان بیش از پیش در زمینه تولید فولاد، فعال تر و پویاتر گام بر دارد.

وی افزود: این شرکت با اتکای به نیروی جوان و بومی با تمام توان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و رونق تولید حرکت خواهد کرد و تحریم های دشمن لحظه ای ما را از فعالیت باز نخواهد داشت.

دهاقین اظهارکرد: همان طور که شهید حاج قاسم سلبمانی و هزاران حاج قاسم دیگر اکنون در عرصه نظامی مشغول به نبرد هستند، ما و همکاران مان در عرصه اقتصادی و در این مجموعه نیز به سان رزمندگان اقتصادی و در خطه خلیج فارس در تلاشیم تا اقتصاد کشور را در زمینه تولید فولاد بیش از گذشته غنی سازیم و روزانه شاهد رشد و بالندگی اقتصاد کشورمان باشیم.

دهاقین افزود: فولاد کاوه جنوب کیش ۷درصد فولاد کشور را تولید می کند و امروز در میان ۵۳ شرکت بزرگ تولید کننده کشور است و بالغ بر ۷۵درصد محصولات این شرکت به جنوب شرق آسیا صادر که این خود ارز قابل توجهی را با وجود تحریم ها، به کشور وارد می کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه