شمانیوز

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:

امسال همچنین پیش‌بینی می‌شود بانک‌ها در مجموع 800 هزار میلیارد تومان تسهیلات به اقتصاد کشور بپردازند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز همراه با معاونان خود به مناسبت دهه فجر در جمع خبرنگاران در سالن جهاد اقتصادی وزارت اقتصاد حاضر شده و به گزارش عملکرد اقتصاد در سال جاری پرداخت.

دژپسند گفت: آخرین آمار از جذب سرمایه خارجی در کشور به 4.5 میلیارد دلار می‌رسد که این رقم نسبت به سال گذشته 50 درصد رشد دارد.

وی همچنین با بیان اینکه بانک‌ها علی‌رغم تمایل خود متولی املاک تملیکی شده‌اند، گفت: این تملک‌ها باعث منجمد شدن سرمایه و مانع انجام کارهای تخصصی بانکی شده است، اما در عین حال بانک‌ها سال گذشته 700 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به 800 هزار میلیارد تومان برسد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: 52 درصد از تسهیلات بانک‌ها برای تامین سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی اختصاص پیدا کرده است. همچنین اولویت با سرمایه‌گذاری‌هایی است که با میزان کمی تسهیلات به اشتغال‌زایی بالایی می‌رسند.

دژپسند همچنین با بیان اینکه برنامه واگذاری دارایی‌های بانک‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دستورکار قرار دادیم، افزود: همچنین بحث مولدسازی دارایی‌های بانکی در دستورکار قرار داده است و امروز با امضای تفاهمنامه‌ای 8 هزار میلیارد تومان در گام اول برای مولدسازی دارایی‌های بانکی امضا شد و قرار شد با رونق ساخت و ساز سایر زنجیره‌های اقتصادی نیز به حرکت درآید.

وی همچنین گفت: بحث دیجیتالی کردن 13 بانک و اعمال حاکمیت شرکتی بر بانک‌ها نیز دنبال می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه