شمانیوز

آذربایجان غربی مدیر تسهیل تولید، صنعت و معدن سازمان منطقه آزاد ماکو از بهره برداری ۲ واحد معدنی مرمریت سیاه شوربلاغ با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در منطقه آزاد ماکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از دنیای معدن: آرش یوسف زاده روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه همزمان با افتتاح این واحدها در پلدشت در جمع خبرنگاران گفت: واحد معدنی شماره یک با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و با اشتغالزایی ۲۰ نفر، ظرفیت تولید سالانه 8000 تن در سال و ذخیره قطعی ۲۷۰۰ هزار تن را دارد که قابلیت ذخیره قطعی یک میلیون تن را دارا است.

وی با اشاره به اینکه این واحدهای معدنی قابلیت صادرات محصولات فراوری شده را دارند، افزود: سنگ مرمریت سیاه بخاطر ویژگی منحصربفرد از نادرترین سنگ های مرمریت است که این معدن جزو اولین معدن های مرمریت سیاه کشور است.

 یوسف زاده ادامه داد: واحد معدنی مرمریت سیاه شوربلاغ شماره ۲ نیز با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی و با اشتغالزایی ۲۲ نفر ظرفیت تولید سالانه ۷ هزارتن در سال به بهره برداری رسید که ۲۰۰ هزار تن ذخیره قطعی آن است و قابلیت ذخیره قطعی یک میلیون تن را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه