شمانیوز

بانک کشاورزی از ابتدای سال 1398 تا آغاز دهه مبارک فجر، 5625 میلیارد ریال تسهیلات شیلات و آبزی پروری برای راه اندازی قریب به 3000 طرح پرورش و فرآوری آبزیان پرداخت کرده است .

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، این بانک با هدف تامین امنیت غذایی کشور ، مدیریت منابع آبی، مصرف بهینه انرژی ، اشتغالزایی و اصلاح فرهنگ غذایی در راستای حفاظت از محیط زیست ، از ابتدای سال 1398 تا دهم بهمن ماه 5625 میلیارد ریال تسهیلات در زیر بخش شیلات و آبزی پروری - با اولویت گسترش سیستم های نوین نظیر پرورش ماهی در دریا - به متقاضیان پرداخت کرده است.

 بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی به منظور ترویج و توسعه روش های نوین و اقتصادی آبزی پروری و مدیریت منابع آبی ، حمایت از طرح های پرورش ماهی در دریا را در اولویت قرار داده و در سال جاری با پرداخت 186 میلیارد ریال تسهیلات پرورش ماهی در دریا، شرایط تولید 2000 تن پروتئین دریایی در قالب سه طرح بزرگ را ایجاد کرده است که کمک موثری در راه تامین امنیت غذایی کشور است.

این گزارش می افزاید: پرداخت تسهیلات شیلات و آبزی پروری توسط بانک کشاورزی در سال 1398 نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

3

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه