شمانیوز

سود یک ساله 97 در 9 ماهه 98 محقق شد

وحید وثوق سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه "ما" در خصوص تجدید ارزیابی 167 درصدی این شرکت گفت: با توجه به نهایی شدن نتایج ارزیابی دارایی های ملکی و همچنین تصویب هیات مدیره، شرکت در نظر دارد سرمایه شرکت را از 150 میلیارد به 400 میلیارد تومان افزایش دهد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی بیمه ما، بر اساس این گزارش، وی منبع این افزایش سرمایه را تجدید ارزیابی و اندوخته سرمایه‌ای اعلام و بیان کرد: پیش بینی می‌شود از 250 میلیارد تومان افزایش سرمایه، بخش عمده ای از محل تجدید ارزیابی دارایی های ملکی و الباقی از محل اندوخته سرمایه ای تأمین شود. درواقع شرکت بر اساس مصوبه سازمان مالیاتی کلیه طبقه دارایی های ثابت را تجدید ارزیابی کرده است.

 

وی افزود: دارایی دیگر سرمایه گذاری است که تاکنون نیازی برای تجدید ارزیابی از این محل وجود نداشته است.

 

بهبود توانگری مالی با افزایش سرمایه

وثوق در خصوص هدف بیمه "ما" از تجدید ارزیابی بیان کرد: همانطور که می دانید حقوق صاحبان سهام در شرکت‌های بیمه، در پذیرش و فروش بیمه‌نامه‌ها موثر است؛ بنابراین افزایش سرمایه ، قطعاً به افزایش فروش شرکت کمک خواهد کرد و از سوی دیگر این افزایش سرمایه زمینه اخذ مجوز اتکایی قبولی، افزایش ظرفیت نگهداری را  نیز فراهم خواهد کرد .

 

سرپرست معاونت مالی و سرمایه گذاری بیمه "ما" ادامه داد: اگرچه بیمه "ما" از رتبه توانگری مالی بالایی برخوردار است، اما تحقق این امر می تواند این مقوله را نیز بهبود بخشیده و ساختار مالی شرکت را اصلاح کند.

 

رشد 4 برابری پرتفوی سرمایه‌گذاری بیمه "ما"

وی با اشاره به رشد پرتفوی سرمایه‌گذاری این شرکت در بازار سرمایه گفت: منابعی که از آن سرمایه گذاری انجام می شود از محل حقوق  صاحبان سهم و حقوق بیمه گذاران شرکت های بیمه است؛ با این اوصاف زمانی که شرایط بازار سرمایه مناسب باشد، شرکت هم با استراتژی افزایش ثروت سهامداران و بالا بردن سود شرکت، برنامه‌های گسترده‌ای برای تقویت پرتفوی خود دارد. کمااینکه امسال نسبت به سال گذشته پرتفوی سرمایه‌گذاری بیمه "ما" 4 برابر شده است . 

 

سود یک ساله 97 در 9 ماهه 98 محقق شد

وثوق در خصوص سود سهام شرکت ادامه داد: بیمه "ما"  توانست در 9 ماه ابتدایی سال، تقریباً معادل سود سال گذشته را محقق کند که این مهم مرهون عملکرد فنی و سود بالای پرتفوی سرمایه گذاری شرکت بوده است. شایان ذکر است که استراتژی بیمه "ما"  برای تقسیم سود، همواره  تقسیم سود حداکثری بوده است.

 

رشد 40 درصدی فروش بیمه نامه

در پایان وی با تأکید بر عملکرد خوب شرکت در فروش بیمه نامه ها ضمن حفظ بهترین ترکیب فروش،  پیش بینی کرد که این روند ادامه دار بوده و رشد قریب به 40 درصدی فروش بیمه نامه ها در گزارش 9 ماهه نسبت به دوره مشابه سال قبل خود مبین این موضوع می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه