شمانیوز

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

در این قراردادها بالغ بر ۸۰ درصد تجهیزات استفاده شده ساخت داخل بوده است و شرکت نفت همواره پشت تولید داخلی ایستاده است.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس: مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز در مراسم امضای قرارداد طرح بهبود بازیافت، افزایش تولید و بهره‌برداری از میدان‌های پارسی و پرنج میان شرکت ملی نفت ایران و گروه مپنا گفت: این قرارداد ناظر به تولید نفت در خشکی است و از جمله اموری است که وزارت نفت پیگیری آن را به ما ابلاغ کرده است.

کرباسیان افزود: در مجموع وزارت چندین ابلاغیه برای شرکت ملی نفت در نظر گرفته است. یکی از مواردی که امسال ابلاغ شد بحث پمپ‌های ساخت داخل بود. در این راستا خط لوله‌ی ۱۰۰۰ کیلومتری احداث شد که نفتی به ارزش ۱.۸ میلیارد دلار را از گوره به جاسک منتقل می‌کند. در این پروژه ۱۰۰ درصد کار توسط نیروها و تجهیزات داخلی انجام شد.

میزان تخته‌ها و مواد اولیه دریافتی از کارخانه فولاد مبارکه برای ساخت ورق بالغ بر ۱۵۰ هزار تن بود که در چند ماهه گذشته ۷۰ هزار تن آن را اکسین به ورق تبدیل کرده است که این فرآیند در حال انجام است و ادامه دارد. در این پروژه ۱۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. در حوزه بندر و اسکله نیز به ارزش ۳۶۰۰ میلیارد تومان قرارداد امضا شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه کار دیگر شرکت نفت در سال جاری اجرای ۱۰ قرارداد نگه‌داشت و افزایش تولید از میادین نفتی بود که ۹ قرارداد دیگر هم ظرف دو هفته آینده به امضا می‌رسد، اظهار داشت: در این قراردادها بالغ بر ۸۰ درصد تجهیزات استفاده شده ساخت داخل بوده است و شرکت نفت همواره پشت تولید داخلی ایستاده است.

وی ادامه داد: کار دیگر شرکت نفت اکتشاف ۱۲ میدان جدید بود. کشف میدان نفتی نام‌‌آوران با ۲۲ میلیارد بشکه نفت نیز یکی از همین میادین کشف شده بوده است. همچنین یکی دیگر از آنها میدان گازی ارم بوده که ۱۵ هزار میلیارد متر مکعب گاز و ۲۲۰ میلیون بشکه میعانات گازی دارد.

کرباسان در پایان تاکید کرد: امروز نیز قرارداد ۱.۳۸ میلیارد دلاری با شرکت مپنا امضا می‌شود که آقای زنگنه از بنیان‌گذاران آن بوده است و الان با تلاش‌های دوستان مپنا از حوزه نیرو به حوزه نفت نیز ورود پیدا کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه