شمانیوز

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی گیلان :

در نشست مشترک مدیران سازمان دانش آموزی و تامین اجتماعی گیلان ، برنامه بازدیدهای دانش آموزی از شعب در دستور کار قرار گرفت .

به گزارش شمانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، طی نشستی مشترک با حضور محمد موافق سرپرست اداره کل تامین اجتماعی و  حجت الله قربانزاده رئیس سازمان دانش آموزی گیلان، رویکرد فرهنگ سازی مفاهیم بیمه ای و آموزش دانش آموزان مورد تاکید قرار گرفت .

 

قربانزاده رئیس سازمان دانش آموزی گیلان در این نشست با اشاره به اینکه تجربه های مشترک خوب و موفقی در طرح بازدیدهای دانش آموزی طی سالهای اخیر با تامین اجتماعی استان داشته ایم، افزود: بازخوردهای مطلوبی از این اقدام آموزشی داشته ایم و نتایج ارزیابی ها در چشم انداز کشوری نیز بیانگر جایگاهی ارزشمند برای گیلان بوده است .

 

وی با اشاره به وجود 40 هزار دانش آموز عضو این سازمان، از همکاری 1000 مربی و وجود اردوگاههای آموزشی تفریحی در این فضا یاد کرد و اظهار داشت: امیدواریم در کنار فعالیتهای قبلی بتوانیم از ظرفیتهای موجود بصورت مشترک با تامین اجتماعی بهره ببریم .

 

محمد موافق، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه هر دو سازمان با یک ویژگی بارز در زمره مجموعه های عمومی غیردولتی قلمداد می شوندو باید بصورت درآمد هزینه ای گردش های مالی خود را مدیریت کنند، اظهار داشت: تلاش برای اشراف و آگاهی جامعه از قوانین و تعهدات تامین اجتماعی یکی از رویکردهایی است که به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و امور استان های این سازمان با نگاه عمیق به اقشار مختلف در برنامه های آموزشی پیش بینی شده است و دانش آموزان بعنوان نیروهای مولد و کارآفرین فردای کشور از گروههای هدف در این طرح ها هستند که برنامه بازدیدهای دانش آموزی از شعب تامین اجتماعی در همین راستا تدوین شده است .

 

 موافق با تاکید بر اینکه باید این تفکر که بیمه یکی از حقوق نیروی کار است در جامعه نهادینه شود، افزود : درحال حاضر روزانه بیش از 11 میلیارد تومان تعهدات بیمه ای توسط تامین اجتماعی گیلان به بیمه شدگان و مستمری بگیران استان پرداخت می شود .

 

شایان ذکر است، براساس هماهنگی های بعمل آمده در چهارمین سال اجرای طرح بازدیدهای دانش آموزی حدود 1500 دانش آموز گیلانی از شعب تامین اجتماعی بازدید و با مفاهیم و قوانین این حوزه آشنا می شوند .

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه