شمانیوز

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل ضمن اعلام آمادگی این شرکت برای تامین ناوگان تجاری کشور خواستار حمایت در حوزه قوانین و پوشش هزینه‌های مالی شد.

به گزارش شمانیوز به نقل از ایکوپرس، محمد زالی در مراسم تحویل خودروهای آتش نشانی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری وزات راه و شهرسازی گفت: توانمندی ایجاد کاربری برای خودروهای فرودگاهی، پالایشگاهی، بنادر و راه‌آهن توسط ایران‌خودرو دیزل وجود داد.

 

وی ادامه داد: امکان تجهیز و عرضه خودروهای برف‌روبی، نمک پاشی و برف پرتابی نیز برای کاربرد در حوزه‌های جاده‌های ریلی، آسفالتی و یا فرودگاهی وجود دارد.

 

زالی با بیان این‌که ایران‌خودرو دیزل نخستین شرکتی است که موفق به عبور از آزمون خودروی آتش نشانی شده گفت: در حوزه نوسازی خودروهای فرسوده نیز آمادگی وجود دارد.

 

وی واردات خودروهای تجاری کارکرده را خطای استراتژیک بزرگی خواند گفت: در صورت حمایت در حوزه قوانین و تامین مالی می‌توانیم جایگزین خوبی برای واردات خودروهای کارکرده باشیم.

 

ایران‌خودرو دیزل نخستین شرکتی است که توان جایگزینی خودروهای فرسوده با نو دا دارد.

 

وی در ادامه به نقش و توان ایران‌خودرو دیزل در موضوع خودکفایی اشاره کرد و گفت: در صورت نیاز برای ساخت واگن، موتورهای راه‌آهن، محور و گاردن و حتی ایجاد ایستگاه‌های کوچک برق نیز آمادگی داریم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied