شمانیوز

وزیر صمت در بازدید از شرکت‌های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحال و بختیاری :

وزیر صمت در جریان بازدید از شرکت‌های فولاد سفیددشت و ورق خودروی چهارمحـــــال و بختیــــاری ضمــــن قدردانــــی از حمایت‌های فولاد مبارکه در به بهره‌برداری رساندن و تداوم تولید این شرکت‌ها گفت: فولاد مبارکه تأمین حداکثری بازار داخل را رسالت خود می‌داند.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد سفید دشت، هم‌زمان با ایام‌الله دهۀ مبارکه فجر، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه خداداد غریب‌پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، و حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، از خطوط تولید شرکت‌های مذکور بازدید کرد.

رحمانی در جمع خبرنگاران گفت: در رقابت اقتصادی شدیدی که بر اقتصاد جهانی حاکم است، محصولات کیفی با قیمت تمام‌شدۀ رقابتی می‌توانند ارزش‌افزوده ایجاد کنند.

وی از بالا بودن کیفیت مواد اولیه در تمامی خطوط تولید به‌عنوان عامل اصلی ارتقای کیفیت محصولات یاد کرد و با اشاره به اهمیت تأمین بازار داخل گفت: بیشتر محصولاتی که در گروه فولاد مبارکه و به‌طورکلی در زیرمجموعۀ ایمیدرو در حال تولید است، پیش از این از محل واردات تأمین می‌شده است که این روند خوب برای کشور مهم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر این‌که ما در تأمین بسیاری از ورق‌های خاص به واردات وابستگی داشتیم افزود: ایمیدرو و فولاد مبارکه تأمین حداکثری بازار داخل و واحدهای مصرف‌کنندۀ داخلی را رسالت خود می‌دانند؛ ازاین‌رو برنامه‌ریزی‌های خوبی در این خصوص انجام شد تا هر مقدار که ممکن است، محصولات موردنیاز را در داخل تولید کنیم.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اتفاق مهم دیگری که افتاده این است که تولید و ساخت تجهیزات مورد استفاده در این واحدها با تدابیر همکاران مجموعه‌ها در حال انجام است. در واقع علاوه‌بر افزایش توان تولید کشور، ما در حال حرکت به سمت ماشین‌ساز شدن هستیم. با ادامۀ این روند، حتی می‌توانیم در بخش ساخت ماشین و دانش فنی نیز صادرکننده باشیم. این بسیار ارزشمند است که با احداث چنین واحدهایی در داخل، محصولات کشور قابلیت صادرات به کشورهای اروپایی را دارند و کشورهایی که نیاز دارند و تأکیدشان بر کیفیت است می‌توانند از محصولات کیفی تولید داخل ما استفاده کنند.

وی در خاتمه با اشاره به اهمیت رونق حداکثری تولید داخل، در خصوص اقدامات حمایتی دولت از احداث خط نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه و ایمیدرو در حال پیگیری مراحل انجام این کار هستند

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه