شمانیوز

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با شمانیوز:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: خوشبختانه در آستانه سال نو ذخایر کالاهای اساسی به طور کامل تأمین شده و حتی هیچ سال به اندازه امسال، مایحتاج عمومی تأمین نبوده است.

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، درباره طرح تنظیم بازار در آستانه سال جدید اظهار کرد: هرساله یک طرح ویژه نوروزی در دستور کار قرار دارد و معمولاً از هفته دوم اسفند ماه شروع و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت و امسال هم مانند سال‌های گذشته این طرح اجرا می‌شود.

وی افزود: جلسه‌ای بسیار مهمی با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور داشتیم و در این جلسه کزارشی از وضعیت انبارها و کالاها ارائه شد که خوشبختانه ذخایر کالاهای اساسی ما به طور کامل تأمین شده و حتی شاید بنا به گفته قائم مقام وزیر صنعت هیچ سال به اندازه امسال، مایحتاج عمومی تأمین نبوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه احتمالاً در آستانه سال نو فرصت‌طلبی‌ها بیشتر شود، خاطرنشان کرد: البته پیش‌بینی شده که نمایشگاه‌های بهاره برپا شوند و زمان برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد و درخواست کرده‌ایم که در این نمایشگاه‌ها محلی را هم برای استقرار تعزیرات حکومتی در نظر بگیرند تا نظارت‌هایمان دایمی و مستمر باشد و اگر تخلفی صورت گرفت در همان‌جا برخورد شود.

اسفنانی با اشاره به این مطلب که در سال‌های گذشته نسبت به نمایشگاه‌های بهاره تخلفاتی از سوی مردم گزارش شده بود، گفت: چون برخی از افراد بی‌نام و نشان و بدون شناسنامه از تمام نقاط کشور در این نمایشگاه‌ها غرفه‌ای را اجاره می‌کردند و اگر تخلفی از سوی آنها انجام می‌شد، امکان تعقیب و رسیدگی خیلی ساده نبود، اما امسال مقرر شده که حتماً و الزاماً تمام کسانی که غرفه‌ای را اجاره می‌کنند، دارای شناسنامه و پروانه کسب باشند تا با هویت در این نمایشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: همچنین هیچکدام از غرفه‌داران حق ندارند، غرفه خود را به شخص دیگری واگذار کنند و مسئولان سازمان تعزیرات، سازمان صمت و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در محل استقرار غرفه‌ها حضور خواهند داشت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: سعی کردیم تعداد گشت‌هایمان را به نحوی مدیریت کنیم تا مشکلی در خصوص قیمت‌ها و سوداگری در آستانه سال نو گزارش نشود و در این خصوص کشیک‌های شبانه‌‌مان را در شب‌های منتهی به سال نو افزایش خواهیم داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه