شمانیوز

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز پیش بینی کرد که قیمت ها در روزهای پایانی سال رشد داشته باشد.

به گزارش خبرنگار شما نیوز به نقل از ایرنا ؛ «ابراهیم محمدولی» درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال، افزود:بهای اونس طلا به نظر می رسد تحت تاثیر تحولات جهانی به ویژه خاورمیانه نوسان های مثبت یا منفی داشته باشد که بیشتر افزایشی ارزیابی می شود و موجب رشد تدریجی قیمت ها خواهد شد. 

 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال (40 روز باقی مانده تا نوروز) گفت:تجربه سال های گذشته نشان داده است که وضعیت بازار بهتر شده و رونق می گیرد. 

 

محمدولی با بیان اینکه بازار طلا در ماه های گذشته دچار رکود شده بود، اضافه کرد:نوسان های شدید قیمت ارز و به تبع آن رشد قیمت ها از دلایل رکود بازار طلاست. 

 

وی اضافه کرد:انتظار می رود در روزهای باقی مانده تا پایان سال، شاهد نوسان های بازار ارز نباشیم تا بازار طلا به ثبات و تعادل رسیده و دچار هیجان نشود. 

وی گفت:پیش بینی می شود که تا پایان امسال، بازار طلا، ثبات و تعادل خود را حفظ کرده و قیمت ها اندکی رشد کند و بعید است افزایش شدید قیمت ها را مشاهده کنیم. 

 

افزایش قیمت ها تحت تاثیر رشد بهای اونس 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تحولات قیمت ها در بازار طلا، گفت:قیمت سکه و طلا در معاملات ابتدای این هفته، تحت تاثیر رشد قیمت اونس در بازارهای جهانی، روندی افزایشی داشته است. 

محمدولی تصریح کرد:قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی، در حال حاضر نسبت به روز پنجشنبه ( هفته گذشته) رشد حدود هفت دلاری را تجربه کرده و از یک هزار و 564 دلار به یک هزار و 571 دلار رسید. 

 

وی اضافه کرد:بهای هر مثقال طلای 18 عیار نیز از دو میلیون و 200 هزار تومان در روز پنجشنبه به دومیلیون و 216 هزار تومان در روز شنبه (دیروز) افزایش یافت. بهای هرگرم طلای 18 عیار نیز از 507 هزار تومان به 511 هزار و 500 تومان رسیده است. 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت:قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز از چهار میلیون و 977 هزار تومان در روز پنجشنبه به پنج میلیون و 15 هزار تومان در روز شنبه افزایش یافت. قیمت نیم سکه نیز از 2 میلیون و550 هزار تومان به دو میلیون و556 هزار تومان رشد کرد. 

وی درباره حباب سکه نیز گفت:با توجه به قیمت های جهانی و نرخ دلار، میزان حباب سکه به 30 تا 40 هزار تومان رسیده که طبیعی است. 

 

مطلوبیت طلا برای سرمایه گذاری دراز مدت 

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت تقاضا در بازار طلا گفت:اکنون میزان خرید طلای ساخته شده (مصنوعات) توسط مردم افزایش یافته و خرید طلای آبشده کاهش یافته است. 

 

محمدولی افزود:پارسال مردم بیشتر به سراغ طلای آبشده رفتند که بیشتر آنها اطلاعات و دانش کافی درباره طلا نداشتند. 

 

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، نداشتن اطلاعات کافی برخی از خریداران، مشکلاتی برای آنها ایجاد کرد و تخلفاتی رخ داد که باعث شد استقبال مردم از طلای آبشده کاهش یابد. 

 

محمدولی به خریداران طلا توصیه کرد:تجربه سال های طولانی فعالیت در بازار طلا نشان می دهد که خریداران طلای ساخته شده در دراز مدت، سود خوبی را کسب می کنند به همین دلیل بهتر است که مردم به جای طلای آبشده، اقدام به خرید مصنوعات طلا کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه