شمانیوز

سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی مرحله دوم صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(سهامی عام) را به ارزش ۶ هزار میلیارد ریال صادر کرد.

به گزارش شمانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۱,۱۲۶,۱۲۶,۱۲۶ سهم شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با قیمت هر سهم ۵,۳۲۸ ریال(حداقل قیمت سه ماهه اخیر سهم) است که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی خریداری شده و سپس به صورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

 

این اوراق ۳ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بها هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن چهارم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

 

ضامن این اوراق، بانک تجارت است. شرکت تامین سرمایه امین نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

 

شایان ذکر است مرحله نخست این اوراق در اسفند ماه ۱۳۹۷ با حجم ۶ هزار میلیارد ریال و نرخ اجاره بهای ۱۹ درصد در بازار سرمایه منتشر شد و هم اکنون با نماد شستا۰۰۵ در حال معامله است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه